Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Film i filozofia

Instytut Filozofii Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz rzeszowski oddział Polskiego Towarzystwa Filozoficznego serdecznie zapraszają do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiej konferencji naukowej „Film i filozofia”, poświęconej relacjom pomiędzy sztuką filmową a filozofią. Obrady potrwają dwa dni: 27-28 czerwca 2024 r. (czwartek-piątek).
Film i filozofia

Konferencja rozpocznie się 27 czerwca o godzinie 15:00 w sali 226 (Uniwersytet Rzeszowski, Bud. A1, Instytut Historii, II piętro). Wydarzenie stanowi platformę do interdyscyplinarnej dyskusji nad przenikaniem się filozofii i filmu, ukazując, jak obie dziedziny mogą wzajemnie się inspirować i uzupełniać.

Konferencji towarzyszyć będzie specjalna projekcja filmu „Nierozłączni” (Dead Ringers, 1988) w reżyserii Davida Cronenberga. Projekcja odbędzie się w „Kinie Za Rogiem” przy ul. św. Mikołaja 6 w Rzeszowie. Film ten, uznawany za jedno z najbardziej filozoficznych dzieł Cronenberga, stanowi doskonały punkt wyjścia do refleksji nad tematami tożsamości, cielesności oraz dualizmu. Szczegóły znajdą Państwo na plakatach promujących wydarzenie.


Podziel się
Oceń

Komentarze