Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 02:35
Reklama

Przebudowa dróg dojazdowych do wiaduktu na ul. Batorego. Jest odpowiedź Urzędu Miasta

Przebudowa dróg dojazdowych do wiaduktu na ul. Batorego. Jest odpowiedź Urzędu Miasta
IMG_20211122_125015

W związku z napływającymi prośbami naszych czytelników dotyczących wyjaśnienia sprawy przebudowy dróg dojazdowych do wiaduktu na ul. Batorego i związanych z tym dojazdów autobusów, skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta. Dostaliśmy odpowiedź, którą poniżej zamieszczamy.


W imieniu mieszkańców tamtejszego osiedla skierowaliśmy zapytanie do Urzędu Miasta o przejazdy autobusów w tamtejszym regionie. W naszym zapytaniu zawarliśmy również informację, że niektórzy mieszkańcy twierdzą, że prezydent obiecał puścić przynajmniej jedną linię przez ul. Kochanowskiego, jednak nadal nic się nie zmieniło. A także dopytaliśmy jakie kroki Miasto zamierza podjąć, aby usprawnić komunikację w tamtym regionie lub na jakie rozwiązania mogą liczyć mieszkańcy. W odpowiedzi na nasze zapytania skontaktowała się z nami osoba z Kancelarii Prezydenta Urząd Miasta Rzeszowa, która tak wyjaśniła sytuację:


- Trwa przebudowa układu komunikacyjnego w centrum miasta. Częścią tej inwestycji jest przebudowa ul. Siemińskiego i Batorego. W tej chwili kończone są prace przy budowie nowego mostu na Przyrwie w ciągu ul. Siemińskiego. W przyszłym tygodniu prace dobiegną końca i dopuszczony tu będzie ruch kołowy od ul. Maczka do Kochanowskiego. Równolegle trwają prace przy przebudowie wiaduktu na ul. Batorego.


W przyszłym roku firma Strabag przystąpi do budowy nowej drogi, która połączy ul. Głowackiego z wjazdem pod wiadukt. Wyremontowane zostaną również sąsiednie uliczki. Na obecnym skrzyżowaniu Targowej z Głowackiego, obok budynku ZUS, powstanie rondo. Cała inwestycja zakończy się do końca przyszłego roku i wtedy to będzie można korzystać z przejazdu pod wiaduktem. Koszt inwestycji to ok. 50 mln zł.


Na razie nie ma decyzji czy będą tędy mogły jeździć autobusy. W tym celu będzie przeprowadzona analiza. Zostanie wzięte pod uwagę m.in. to czy taka linia będzie miała uzasadnienie jeśli chodzi o obsługę mieszkańców. Będziemy brać pod uwagę sugestie mieszkańców. Pomocna w tym zakresie będzie również opinia Rady Osiedla.


Oceń

Komentarze
Reklama