Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Zajęcia w WSPiA w nowym roku akademickim 

Zajęcia w WSPiA w nowym roku akademickim 
WSPIA 25 lat

Zajęcia będą prowadzone zarówno w siedzibie uczelni, jak i w trybie zdalnym. Tak będzie wyglądał semestr zimowy w roku akademickim 2021/2022 w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Decyzja Władz WSPiA podyktowana jest ciągle niepewną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną oraz zapowiadaną czwartą falą pandemii.  


Zasady organizacji zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym roku akademickiego 2021/2022 zostały określone w wydanym w czwartek 9 września 2021 r. komunikacie Rektora WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Został także przesłany wszystkim studentom na uczelniane skrzynki mailowe.


W semestrze zimowym w roku akademickim 2021/2022 na studiach stacjonarnych zajęcia prowadzone będą w dwóch formach. Na wszystkich kierunkach i latach studiów wykłady i konwersatoria będą organizowane co do zasady w formie zdalnej. Wyjątkiem są pierwszego wykładu z danego przedmiotu, który będą odbywały się w siedzibie Uczelni. Pozostałe zajęcia taki jak ćwiczenia, warsztaty, lektoraty oraz inne zajęcia praktyczne organizowane będą co do zasady w siedzibie Uczelni.


Studenci studiów niestacjonarnych w nowym semestrze wykłady i konwersatoria będą mieć organizowane w formie zdalnej. Wyjątkiem będą pierwsze wykłady dla studentów rozpoczynających studia w roku akademickim 2021/2022, które zorganizowane zostaną co do zasady w siedzibie Uczelni. Zajęcia na poszczególnych specjalnościach, ćwiczenia, lektoraty i seminaria dyplomowe oraz inne zajęcia praktyczne odbywają się co do zasady w trybie mieszanym. Oznacza to, że w miarę możliwości pierwsze i ostatnie zajęcia odbywać się będą w siedzibie Uczelni, a pozostałe w trybie zdalnym. W trybie zdalnym co do zasady odbywać się będą także dyżury wykładowców WSPiA.


Wszystkie zajęcia w siedzibie Uczelni organizowane będą w grupach dostosowanych do aktualnych wymogów sanitarno-epidemiologicznych z zachowanie wszystkich obowiązujących zasad dotyczących m.in. noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i dystansu społecznego. Zajęcia w formie zdalnej prowadzone będą z wykorzystaniem dostępnych w WSPiA technik i metod kształcenia na odległość.


Forma prowadzenia wykładów i ćwiczeń może ulec zmianie w razie zmiany sytuacji sanitarno-epidemiologicznej oraz obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa.


maf


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów