Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 03:14
Reklama

Uwaga! Nabór wniosków na Rzeszowski Bon Żłobkowy już w tym miesiącu

Uwaga! Nabór wniosków na Rzeszowski Bon Żłobkowy już w tym miesiącu
Bon

Nabór wniosków od zainteresowanych skorzystaniem z Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego rozpocznie się w drugiej połowie września.


Wprowadzenie w Rzeszowie bonu żłobkowego Konrad Fijołek zapowiedział podczas wiosennej kampanii wyborczej.


– Taki bon z powodzeniem funkcjonuje w innych polskich miastach. Przed wyborami rozmawiałem o tym pomyśle z wieloma mieszkańcami Rzeszowa a także z właścicielami niepublicznych żłobków. Wszyscy o tym rozwiązaniu, które jest wsparciem zarówno dla mieszkańców jak i lokalnych przedsiębiorców, wypowiadali się pozytywnie. Dlatego też, tuż po wyborach, rozpoczęliśmy od razu intensywne prace nad wprowadzeniem bonu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.


Prace koordynowała Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta miasta, której podlegają m.in. sprawy związane z polityką społeczną.
– Projekt uchwały dotyczący wprowadzenia bonu udało się przygotować bardzo sprawnie. Radni przyjęli go na sesji, która odbyła się 24 sierpnia. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami bon zacznie funkcjonować od września – informuje Krystyna Stachowska.


Rzeszowski Bon Żłobkowy ma na celu częściowe pokrycie opłaty za pobyt dziecka w żłobku niepublicznym. Skorzystać z tego rozwiązania będą mogły osoby zamieszkujące wraz z dziećmi na terenie Rzeszowa (rodzice, opiekunowie prawni, opiekunowie faktyczni – rodzice preadopcyjni, rodziny zastępcze niezawodowe), podlegające właściwości rzeszowskiego urzędu skarbowego, którzy  pracują lub prowadzą działalność gospodarczą.


Ze świadczenia tego skorzystać będą mogli także studenci studiów dziennych, osoby uczące się w trybie stacjonarnym czy też osoby pobierające świadczenie pielęgnacyjne. Bon przysługuje w maksymalnej wysokości 300 zł miesięcznie.


- Formularze wniosków  o ustalenie prawa do Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego będą dostępne w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 4 (Sala Obsługi Mieszkańców) oraz na stronie internetowej Ośrodka [email protected] – informuje Irena Marszałek, dyrektor MOPS w Rzeszowie.


maf


Oceń

Komentarze
Reklama