Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Do końca roku w rejonie ulicy Przemysłowej powstanie duża pompownia wody oraz sieć wodociągowa

Do końca roku w rejonie ulicy Przemysłowej powstanie duża pompownia wody oraz sieć wodociągowa
osiedle-carpatia-wiz2

Osiedle Carpatia będzie kompleksem dziewięciu budynków mieszkalnych. Powstaje w otoczeniu zieleni przy łączniku ulic Podkarpackiej i Przemysłowej z trasą S19.


Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie buduje więc tam kanalizację sanitarną i sieć wodociągową. Te kosztowne przedsięwzięcia znacznie podniosą także atrakcyjność inwestycyjną terenów sąsiadujących z osiedlem Carpatia.


- To bardzo ważna inwestycja. Nie tylko ze względu na zaopatrzenie nowego osiedla, ale także dlatego, że nasze sieci doprowadzane do osiedla Carpatia przejdą przez inne działki. Sieci kanalizacyjna i wodociągowa to istotny element uzbrojenia terenu. Dzięki nim dotychczas mało atrakcyjne działki staną się ciekawym terenem inwestycyjnym w południowo-zachodniej części miasta – mówi Marek Ustrobiński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z O.O. w Rzeszowie.


Otoczenie ulicy Przemysłowej w Rzeszowie od lat traci przemysłowy charakter. Powstało tam duże osiedle w rejonie ul. Architektów, budowane jest osiedle Carpatia, a wolnymi jeszcze terenami interesują się inwestorzy.


Osiedle Carpatia ma składać się z dwóch 17- piętrowych budynków oraz siedmiu 5-piętrowych. MPWiK zapewni przyszłym mieszkańcom wodę i odbierze ścieki. Trzeba tam wybudować blisko 1200 metrów sieci wodociągowej.


Już wybudowano sieć kanalizacji sanitarnej. – To ponad 1300 metrów sieci kanalizacyjnej, która kosztowała blisko 1,5 miliona złotych – mówi Grzegorz Liszcz, zastępca kierownika działu Inwestycji, Remontów i Zaopatrzenia rzeszowskiego MPWiK.


Z nowej sieci kanalizacyjnej już korzysta między innymi niedawno wybudowana przy ulicy Przemysłowej kolejna stacja paliw.


Trwa budowa pompowni wody dla kompleksu budynków osiedla Carpatia. Będzie kosztować blisko 1,7 mln złotych.


Budowa rozpoczęła się 27 lipca. Tego dnia MPWiK przekazał wykonawcy plac budowy. Pompownia dostarczy wodę do celów konsumpcyjnych dla mieszkańców osiedla Carpatia siecią wodociągową o długości 1173 metrów i średnicy 450 mm. MPWiK zapewni także wodę do celów przeciwpożarowych.


Budowana pompownia wody będzie budynkiem jednokondygnacyjnym o powierzchni ponad 95 metrów kwadratowych. Będzie tam pracować siedem pomp, które będą w stanie przepompować 576 metrów sześciennych wody na godzinę. Zakończenie budowy pompowni zaplanowano na 15 grudnia br.
Równocześnie trwa budowa sieci wodociągowej, która będzie kosztować ponad 1, 8 miliona złotych. Zakończenie prac zaplanowano na 31 grudnia 2021 roku.


maf


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów