Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Odwołani Komisarze będą walczyć w wyborach

Ostatnie wybory parlamentarne przyniosły zmiany w samorządach lokalnych na Podkarpaciu. Dotychczasowy wieloletni Wójt Gminy Świlcza Adam Dziedzic został posłem z ramienia listy Trzeciej Drogi, tak samo Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz zamienił swój fotel burmistrza na mandat poselski. Nowo wybrani posłowie musieli zrezygnować ze swoich funkcji i tym samym w gminie Świlcza i w Ustrzykach Dolnych pojawił się wakat na stanowiskach, które wypełnili wskazani komisarze. To zgodnie z art. 28f ustawy o samorządzie gminnym, który stanowi, że w przypadku wygaśnięcia mandatu wójta przed upływem kadencji jego funkcję, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta, pełni osoba wyznaczona przez prezesa Rady Ministrów.
Odwołani Komisarze będą walczyć w wyborach
Na zdjęciu od lewej Dawid Homa i Paweł Germański

Źródło: Facebook

Komisarze wskazani przez Premiera Morawieckiego 

Pełniących obowiązki wójta i burmistrza wskazał jeszcze były premier Mateusz Morawiecki. Na pełniącego funkcję Wójta Gminy Świlcza wskazał Dawida Homę, a na pełniącego obowiązki Burmistrza Ustrzyk Dolnych wskazał Pawła Germańskiego. Powołani komisarze mieli pełnić swoje funkcję do czasu wyborów. Nowy Premier Donald Tusk zdecydował jednak dokonać zmiany na tych stanowiskach i wyznaczył nowe osoby. Pisaliśmy o tym TUTAJ

 

Odwołani komisarze wystartują w wyborach 

Paweł Germański, były już pełniący obowiązki funkcji Burmistrza miasta Ustrzyk Dolnych ogłosił na swoim Facebooku, że wystartuje w zbliżających się wyborach i będzie walczył o fotel burmistrza miasta. Paweł Germański napisał: 

Ostanie doświadczenie zawodowe utwierdzało mnie w przekonaniu o kandydowaniu na urząd Burmistrza Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne w zbliżających się wyborach samorządowych. Jestem gotowy przyjąć to zobowiązanie, by dla dobra publicznego, pomyślności mieszkańców oraz przyszłości Miasta i Gminy Ustrzyki Dolne. Wierzę, że ciężka praca, skuteczne poszukiwanie rozwiązań, współpraca ukierunkowana na realne cele, merytoryczna rozmowa z poszanowaniem osobistych poglądów i zdania, pozwoli zbudować wspólną, dobrą przyszłość dla mieszkańców, Miasta i Gminy, dla Bieszczad

 

Również Dawid Homa ogłosił w mediach, że wystartuje w wyborach na wójta Gminy Świlcza. Jeszcze wcześniej Dawid Homa na swoim koncie społecznościowym napisał, że decyzja o odwołaniu jest dla niego niezrozumiała stwierdzając dodatkowo, że praca w roli wójta przyniosła mu ogromną satysfakcję i zadowolenie. 

 

Wybory 7 kwietnia 

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, druga tura wyborów tam, gdzie będzie to konieczne, odbędzie się 14-dni później. 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów