Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Kolejne zmiany na Podkarpaciu. Powołano nowych komisarzy samorządowych

Na wniosek Wojewody Podkarpackiego Pani Teresy Kubas-Hul premier Donald Tusk dokonał zmiany osób pełniących obowiązki wójta Gminy Świlcza oraz Burmistrza Ustrzyk Dolnych. W obecnych dniach gmina Świlcza i Ustrzyki Dolne będą mieć więc nowych komisarzy, którzy będą prowadzić sprawy swoich samorządów lokalnych do czasu kolejnych wyborów samorządowych.
Kolejne zmiany na Podkarpaciu. Powołano nowych komisarzy samorządowych

Źródło: Facebook Gmina Świlcza

Zmiany w Gminie Świlcza 

Prezes Rady Ministrów Donald Tusk wyznaczył Sławomira Stykę do pełnienia funkcji Wójta Gminy do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta. Sławomir Styka zastąpił na tym stanowisku Dawida Homę, którego do pełnienia obowiązków wójta gminy wyznaczył jeszcze Premier Mateusz Morawiecki na wniosek byłej Wojewody Ewy Leniart. 

Przypomnijmy, że konieczność wyznaczenia komisarza w Gminie Świlcza była wynikiem uzyskania przez Adama Dziedzica mandatu poselskiego. Adam Dziedzic byłem wójtem Świlczy od 2014 roku. Po dostaniu się do parlamentu z listy Trzeciej Drogi musiał zrezygnować ze swojego stanowiska. 

 

Zmiany w Ustrzykach Dolnych 

Podobna sytuacja miała miejsce w Ustrzykach Dolnych. Tam burmistrzem przez ostatnie lata był Bartosz Romowicz. On również w ostatnich wyborach dostał się do Sejmu i również z list Trzeciej Drogi. Na pierwszego komisarza został wskazany Paweł Germański jednak również i on nie doczekał do wyborów samorządowych i decyzją Premiera Donalda Tuska nowym pełniącym obowiązki zostanie Konrad Krupa. 

 

Komisarze na 3 miesiące 

Wskazane osoby będą pełnić swoje obowiązki do wyborów samorządowych, które odbędą się najprawdopodobniej 7 kwietnia. To wtedy będziemy wybierać nowych radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. 


Podziel się
Oceń

Komentarze