Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Rzeszów ma nowy żłobek i przedszkole

Rzeszów ma nowy żłobek i przedszkole
przedszkole (1)

Dzisiaj 1 września, ponad 350 maluchów przyszło do nowego żłobka i przedszkola, które powstały przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie. Obydwie inwestycje kosztowały łącznie ponad 17 mln zł.


- Dzisiaj 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Jest to także dzień, w którym po raz pierwszy zaprosiliśmy dzieci do nowych, pięknych i nowoczesnych obiektów – żłobka i przedszkola, które powstały w jednej z najszybciej rozwijających się części naszego miasta – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.Rośnie liczba miejsc w żłobkach i przedszkolach


- Oddając do użytku te obiekty zwiększyliśmy liczbę miejsc w rzeszowskich żłobkach o 178 a w przedszkolach o 175. Ważne podkreślenia jest to, że nowy budynek jest w pełni wyposażony, zarówno żłobek i przedszkole posiadają np. nowoczesne zaplecze kuchenne. W każdej sali zamontowano urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat oraz oczyszczacze powietrza. Wykonano też ogrzewanie podłogowe. Budynki są wyposażone w instalację fotowoltaiczną oraz monitoring – podkreśla Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa, odpowiedzialna za edukację.To nowoczesne placówki


Żłobek i przedszkole znajdują się w jednym budynku, który powstał przy ul. Iwonickiej.  Inwestycja łącznie kosztowała 17 043 558,72 zł,  w tym przedszkole 6 503 565,44 zł   żłobek 10 539 930,28 zł. Umowa z wykonawcą tego zadania została podpisana w kwietniu 2020 roku, odebranie wykonanej inwestycji odbyło się 13 sierpnia tego roku.


Żłobek ma 1 773 m kw. powierzchni użytkowej, jest w nim sześć oddziałów, przedszkole 1 777 m kw. powierzchni i siedem oddziałów. Inwestycja przy Iwonickiej objęła m.in.: budowę drogi dojazdowej, chodników i parkingów, zjazdu z drogi publicznej a także ogrodzenie terenu, nasadzenia zieleni, place zabaw, oświetlenie zewnętrzne. Budynek wyposażony jest w windy wewnętrzne, zewnętrzne i towarowe, w części żłobkowej jest pralnia.


- Zależy nam na tym, aby w Rzeszowie powstawały kolejne inwestycje, które będą służyć naszym najmłodszym mieszkańcom. Na osiedlu Drabinianka - przy ulicy Kwiatkowskiego powstaje obecnie nowoczesny zespół oświatowy, w skład którego wejdą szkoła podstawowa oraz przedszkole. Koszt inwestycji to blisko 39 milionów złotych. Szkoła i przedszkole będą gotowe do końca lipca 2022 roku. Rozpoczęło się już także projektowanie przedszkola i żłobka na os. Budziwój w Rzeszowie. Łącznie będzie tam miejsce dla ponad 300 dzieci – mówi Konrad Fijołek.


- Jeszcze w tym miesiącu wprowadzimy bon żłobkowy. Będzie to wsparcie w wysokości 300 zł miesięcznie dla każdego rzeszowskiego malucha korzystającego z niepublicznego żłobka w naszym mieście – dodaje Krystyna Stachowska.


maf


fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów