Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 02:04
Reklama

PGNiG pomaga mieszkańcom Podkarpacia wymienić stare piece

PGNiG pomaga mieszkańcom Podkarpacia wymienić stare piece
PGNiG_RzInfo
PGNiG Obrót Detaliczny pomoże klientom uzyskać rządową dotację na wymianę pieca na terenie województwa podkarpackiego. 

PGNiG Obrót Detaliczny przy współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczęło w województwie podkarpackim pierwszy etap programu „Prosto po czyste powietrze”. W ramach akcji eksperci spółki zapewnią fachowe doradztwo i pomoc przy ubieganiu się o dotację z rządowego programu „Czyste Powietrze”. Ponadto udzielą mieszkańcom wsparcia w procesie uzyskania przyłączenia lub zmiany warunków przyłączenia do sieci gazowej.

- Zachęcamy wszystkich do wymiany indywidualnych źródeł ciepła, ponieważ to bardzo skuteczne i korzystne dla środowiska rozwiązanie – zachęca Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Prosto po czyste powietrze


Uruchomienie programu ,,Prosto po czyste powietrze" w województwie podkarpackim jest związane z lokalnymi uchwałami antysmogowymi, zgodnie z którymi pierwsze regulacje ekologiczne, dotyczące m.in. konieczności likwidacji źródeł ciepła starszych niż 10 lat lub nieposiadających tabliczek znamionowych, wchodzą w życie już od 1 stycznia 2022 roku.

- Indywidualne kotły opalane paliwami stałymi, to jedna z głównych przyczyn złego stanu powietrza w Polsce, dlatego aktywnie włączamy się w działania, których celem jest popularyzacja ekologicznego i wygodnego ogrzewania gazowego – mówi Arkadiusz Sekściński, Wiceprezes Zarządu PGNiG SA. – Jesteśmy przekonani, że szerokie wykorzystanie gazu ziemnego jako paliwa przejściowego w Polsce jest niezbędne, aby spełnić krajowe i unijne wymogi w zakresie osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Zgłoszenia do programu


Akcja PGNiG odbywa się w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dzięki tej współpracy mieszkańcy zyskają realną pomoc w procesie wymiany przestarzałych pieców na paliwa stałe. W ramach programu ,,Czyste Powietrze" można uzyskać dofinansowanie nie tylko na wymianę kotła, ale również np. na prace termomodernizacyjne. Dofinansowanie w ramach rządowego programu „Czyste Powietrze” można otrzymać na wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Aby wziąć udział w akcji ,,Prosto po czyste powietrze" należny zgłosić się do jednego ze stacjonarnych Biur Obsługi Klienta lub mobilnego Punktu Obsługi Klienta PGNiG. Eksperci PGNiG pomogą wypełnić odpowiednie wnioski o dofinansowanie. Program będzie obsługiwany na Podkarpaciu przez 10 biur obsługi klienta zlokalizowanych w każdym większym mieście. Będą także prowadzone lokalne dyżury. Program trwa od 5 lipca 2021 roku do 31 grudnia 2021 roku.

Oceń

Komentarze
Reklama