Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Apel policjantów: podczas upałów nie zostawiać dzieci i zwierząt w aucie

Apel policjantów: podczas upałów nie zostawiać dzieci i zwierząt w aucie
a-n-v-e-s-h-hn9a7c3zQk0-unsplash-ink
Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Policjanci apelują, aby nie pozostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. 

Funkcjonariusze przypominają, że wysokie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Upały są szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. Nie zapominajmy o tym szczególnie w trakcie podróży. Wybierając się w takie upały w podróż samochodem, zadbajmy o bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych. Bądźmy także rozważni korzystając z akwenów wodnych.

Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie chwilę, nie zostawiajmy swoich dzieci samych. Taka troska powinna dotyczyć także zwierząt.

Gdy planujemy podróż samochodem, w tak wysokich temperaturach, pamiętajmy aby wywietrzyć auto, zaopatrzyć się w zapas wody. Gdy czujemy, że nasza koncentracja spada, lub robi nam się słabo, zatrzymajmy się, wysiądźmy z samochodu, odpocznijmy kilka minut w cieniu.

Piękna pogoda zachęca również do wypoczynku nad wodą, jednak stanowi także zagrożenie. Po dłuższym leżeniu na słońcu nie wchodźmy od razu do wody, najpierw stopniowo zmoczmy ciało. W ten sposób unikniemy szoku termicznego. Pamiętajmy również, aby nigdy nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu, a także w miejscach do tego nie przeznaczonych.

Nie bądźmy obojętni. Gdy zauważymy, że jakaś osoba czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu poinformujmy o wszystkim policję dzwoniąc pod numer telefonu alarmowego 112.

a-n-v-e-s-h-hn9a7c3zQk0-unsplash

a-n-v-e-s-h-hn9a7c3zQk0-unsplash


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów