Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 02:22
Reklama

Jutro Europejska Gra Miejska w Rzeszowie

Jutro Europejska Gra Miejska w Rzeszowie
europejska-gra-miejska-w-rzeszowie-do-wygrania-wycieczka-do-brukseli_47853~2
EUROPE DIRECT działająca przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania przy współpracy ze Stowarzyszeniem ARTCITY i Urzędem Miasta Rzeszowa zapraszają na Europejską Grę Miejską. Inicjatywa ta wspomina 19 lat Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Elżbiety Łukaciejewskiej, poseł do Parlamentu Europejskiego i Konrada Fijołka, prezydenta miasta Rzeszowa. 

W Grze Miejskiej mogą brać udział zespoły- maksymalnie w 3 osobowym zestawieniu. Organizatorzy sprawdzą podczas wydarzenia wiedzę uczestników na temat Unii Europejskiej i miejsc związanych z Unią w Rzeszowie (m.in z powodu środków europejskich na inwestycje w Rzeszowie). Początek wydarzenia o godzinie 10:00 w siedzibie Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, następnie uczestnicy udadzą się do biura europoseł Łukaciejewskiej, a całość zostanie zakończona w Rzeszowskich Piwnicach. Najlepsza drużyna otrzyma zaproszenie od europoseł Łukaciejewskiej do Brukseli.

Organizatorzy chcą przypomnieć, że maj to szczególny miesiąc dla integracji Polski z Unią Europejską- 1 maja to data wstąpienia Polski do Unii, zaś 9 maja obchodzimy Dzień Europy. To wówczas Robert Schuman w Paryżu nakreślił "Plan dla Europy"
Naszą intencją przy realizacji różnych przedsięwzięć z okazji rocznicy członkostwa i święta Europy jest – konsekwentnie, od wielu lat – zwiększenie świadomości znaczenia Unii Europejskiej i popularyzowania  zwyczaju wspólnego świętowania, wspólnie z całą Europą. W dniu 13 maja zorganizujemy Europejską Grę Miejską w Rzeszowie, która będzie przedsięwzięciem realizowanym we wszystkich regionach Polski pod auspicjami Komisji Europejskiej.

mówi Ewa Nowak-Koprowicz, kierownik Punktu EUROPE DIRECT Rzeszów. 

Dominik Łazarz z Punktu EUROPE DIRECT Rzeszów dodaje:
Każdy z uczestników otrzyma upominki od organizatorów. Zwycięska drużyna pojedzie na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej

Organizatorzy przypominają, że w grze mogą brać udział osoby co najmniej mające 15 lat. Zgłoszenia na adres e-mail: [email protected], w treści wiadomości wpisując imię i nazwisko uczestników, rok urodzenia oraz mail i telefon kontaktowy do lidera grupy. Rekrutacja trwa do 13 maja, a ostanie osoby w  razie pozostania jeszcze wolnych miejsc będą mogli zapisać się w miejscu startu (główny budynek WSIiZ, ul. Sucharskiego 2) Maksymalnie w grze weźmie udział 15 grup.

Szczegóły wydarzenia tutaj.

Oceń

Komentarze
Reklama