Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Budowa nowej sieci sanitarnej przy ulicy Lenartowicza

Budowa nowej sieci sanitarnej przy ulicy Lenartowicza
mpwik2-ink
Sieć sanitarna w starszej części Rzeszowa, w niektórych miejscach, wymaga pilnej interwencji. Tak jest m. in. na fragmencie ulicy Lenartowicza, gdzie sieć była już w złym stanie. Tam rzeszowski MPWiK wymienia rury kanalizacyjne. Zastosowano metodę, która nie wymaga rozkopywania jezdni.

Budowa nowej i przebudowa starej sieci odbywa się na 245-metrowym odcinku ulicy Lenartowicza.

Zastosowano nowoczesną technikę wymiany rur. To szczególnie istotne w miejscach o dość dużym zagęszczeniu zabudowy, ale także w sytuacji kiedy pod powierzchnią jezdni znajduje się wiele różnych innych instalacji, które mogą spowodować kolizje.

- Zastosowaliśmy metodę bezwykopową właśnie z tych powodów. Dodatkowo brak konieczności rozkopywania jezdni pozwala znacznie ograniczyć inwestycję w czasie - mówi Paweł Olech z działu Inwestycji, Remontów i Zaopatrzenia rzeszowskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Tłumaczy na czym polega zastosowana technika: - Rura kanalizacyjna przepychana jest pod gruntem. Wykopy są konieczne tylko w miejscach tzw. komór startowych i studzienek. Nową rurę umieszcza się pod gruntem na dwa sposoby. Pierwszy to umieszczenie jej w starej, a drugi polega na wykonaniu przewiertu w gruncie i przeciągnięciu nowej rury kanalizacyjnej do docelowego miejsca - wyjaśnia Paweł Olech.

Koszt przebudowy i budowy kanalizacji pod ulicą Lenartowicza to 1,2 mln zł. Przebudowa wraz z połączeniem sieci z przepompownią przy Hetmańskiej zakończy się 13 sierpnia 2021 roku.

mpwik2

mpwik2


Podziel się
Oceń

Komentarze