Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 02:09
Reklama

Damian Bańka wybrany na szefa okręgu rzeszowskiego Nowej Nadziei

Damian Bańka wybrany na szefa okręgu rzeszowskiego Nowej Nadziei
IMG_20221219_075732
W ostatni piątek (16 grudnia) w Nowej Nadziei (dawniej KORWiN) wybrano władze okręgowe na czele z prezesem okręgu rzeszowskiego do Sejmu RP. Prezesem został Damian Bańka. Został wybrany na 5 lat.

Bańka jedynym kandydatem na prezesa.


Damian Bańka był jednym kandydatem na prezesa okręgu rzeszowskiego. Warto w tym miejscu dodać, że wyżej wymieniony jest również członkiem ścisłych władz krajowych partii – Rady Krajowej. Jak słyszeliśmy od członków największej partii tworzącej Konfederację. "Damian to osoba rzetelna, która od lat pracowała na rzecz ruchu wolnościowego w Polsce i na Podkarpaciu"

Po wyborze kontaktowaliśmy się z samym prezesem okręgu rzeszowskiego i pytaliśmy się o jego plany.
Czeka nas maraton wyborczy, przedstawienie atrakcyjnej propozycji dla Polaków oraz zaprezentowanie Nowej Nadziei. Na Podkarpaciu bijemy się już o kilka mandatów poselskich i duży klub w Sejmiku. Mamy również swój pomysł na Rzeszów

 

- powiedział nam.

Sam Bańka to osoba, która znana jest z dużej pracowitości oraz skuteczności podejmowanych działań. Zresztą rozwija partię i dzięki jego zaangażowaniu dołączają do nas kolejne osoby -słyszeliśmy w trakcie wyborów.

Sojusznicy z partii tworzących Konfederację zadowoleni.


Damian to osoba merytoryczna i mądra. Potrafi rozmawiać ze wszystkimi i znaleźć wspólny język. Myślę, że znalazłby się zarówno w Sejmie, jak i wśród samorządowców

komplementuje go Jacek Ćwięka z Korony Konfederacji, gdy pytamy go o wybór w Nowej Nadziei.

Konfederacja ma zaniżone poparcie w skali kraju?


Stan Polityki, który m.in przewidział wybór Konrada Fijołka na prezydenta Rzeszowa pisze w swojej opinii, że Konfederacja (której lideruje Nowa Nadzieja) za rok w wyborach do parlamentu może zdobyć nawet 41 mandatów. Są też badania, które wskazują, że Konfederacja powinna być brana w "pakiecie senackim" opozycji. Konfederacja skupia się obecnie na wyborach parlamentarnych, ale przedstawiciele Konfederacji chcą brać udział w życiu samorządowym. Mowa m.in o Krzysztofie Mazurze, czy Tomaszu Buczku. W powiecie rzeszowskim Konfederacja cieszy się około 12 procentowym poparciem. W Rzeszowie szacuje się, że Konfederacja ma nawet 15 procent poparcia. 
Rozmawiając o wyborach parlamentarnych mamy swoje cele. To samo, jeśli chodzi o samorząd. Mamy ku temu zaplecze w Konfederacji 

podsumowuje Bańka.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Konfederacja czyni poważne przymiarki do wystawienia kandydatów na burmistrzów i wójtów gmin wchodzących w skład powiatu rzeszowskiego. 

received_868451634200799
received_868451634200799


Oceń

Komentarze
Reklama