Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Przebudowa ulicy Matysowskiej w Rzeszowie zakończona

Przebudowa ulicy Matysowskiej w Rzeszowie zakończona
DSC09929

Autor: fot. Kuba Kluz

W czwartek 1 grudnia oficjalnie zakończyła się przebudowa ulicy Matysowskiej w Rzeszowie. Koszt inwestycji wynosił prawie 11 mln złotych. 

- Konieczność przebudowy tej drogi była zgłaszana przez mieszkańców Matysówki już od pierwszych rozmów, które prowadziliśmy w sprawie przyłączenia tej miejscowości do Rzeszowa. Zwracano uwagę na brak chodnika, na to, że sama droga jest wąska i wymaga poszerzenia. Udało się te postulaty zrealizować - dziś oficjalnie oddajemy przebudowaną ulicę Matysowską, z chodnikami i oświetleniem - mówił prezydent Rzeszowa podczas czwartkowej uroczystości oddania do użytku przebudowanej drogi.

W czwartkowej uroczystości wzięli udział także Danuta Szyszka, rzeszowska radna, przedstawiciele Rady Osiedla Matysówka, dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele wykonawcy.

- Jak istotna jest ta nowa, piękna droga wiem bardzo dobrze, ponieważ sama jestem mieszkanką osiedla Matysówka i świetnie znam potrzeby także tej części Rzeszowa. Widzę jak bardzo poprawiło się bezpieczeństwo mieszkańców i przede wszystkim dzieci, które teraz korzystają z chodnika, którego przed rozbudową tu nie było - podkreślała Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Rozbudowa ul. Matysowskiej była zadaniem realizowanym w trybie zaprojektuj i wybuduj. To oznacza, że wybrana w przetargu firma w pierwszej kolejności musiała opracować dokumentację rozbudowy, zdobyć zezwolenie na realizację tego zadania i samą inwestycję wykonać.

- Ta inwestycja nie była łatwa. Matysówka jest osiedlem położonym na wzgórzach i dla wykonawcy prac było to wyzwanie. Ale rzeszowska firma – Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów świetnie sobie z tym zadaniem poradziła. Przebudowany został odcinek o długości ponad 2,3 km. Jest to kolejna drogowa inwestycja, która w ostatnim czasie ma swój finał. W tym tygodniu udostępnione zostały mieszkańcom przebudowane w śródmieściu i na os. 1000-lecia drogi i przejazd pod torami kolejowymi. W trakcie są już kolejne ważne przedsięwzięcia, które poprawią komunikację w naszym mieście. Mam tu na myśli np. rozbudowę ul. Warszawskiej, budowę drogi na os. Przybyszówka, rozbudowę dróg przy dworcu kolejowym - dodał Konrad Fijołek.

Zakres prac był bardzo duży. Rozbudową objęty został odcinek ulicy o długości 2,35 km – od skrzyżowania z ul. Wichrową do ul. Pienińskiej. Wykonano jej poszerzenie do sześciu metrów, powstał chodnik, który w miejscach o dużym nachyleniu jest wyposażony w balustrady.

Na długości ponad 280 metrów wykonano konstrukcje oporowe zabezpieczające skarpy. Częścią tej inwestycji była także budowa energooszczędnego oświetlenia - zamontowano 73 słupy oświetleniowe z oprawami typu LED.

Wybudowana została także kanalizacja deszczowa, przebudowano gazociągi i wodociągi. Koszt rozbudowy ul. Matysowskiej to prawie 11 mln zł.
Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów