Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Pomoc dla Ukrainy. Rzeszów dołączył do akcji "Generatory Nadziei"

Pomoc dla Ukrainy. Rzeszów dołączył do akcji "Generatory Nadziei"
_DSC3459

Autor: fot. Marcin Piecyk, UM Rzeszowa

Od początku wybuchu wojny Rzeszów przekazał Ukrainie ponad 100 generatorów prądu. Tym razem miasto dołączyło do akcji "Generatory Nadziei" zainaugurowanej przez Parlament Europejski.

Eurocities apelują do miast aby przekazywały Ukrainie generatory prądu i transformatory. Pomoże to Ukraińcom przetrwać nadchodzącą surową zimę.

- Wzywam wszystkie miasta, miasteczka i regiony w całej Europie, by przyłączyły się do kampanii „Generatory nadziei”. Razem możemy naprawdę wiele zdziałać - powiedziała Przewodnicząca PE Roberta Metsola. - Dzięki generatorom będzie można utrzymać w ruchu najważniejsze obiekty w kraju. Zapewnią one energię szpitalom, szkołom, wodociągom, punktom pomocy i schronom…

Rzeszów od początku wojny wspiera Ukrainę. 2 kwietnia br. Prezydent Rzeszowa jako pierwszy z prezydentów miast UE spotkał się z Przewodniczącą Parlamentu Europejskiego, aby przedstawić działania pomocowe dla Ukrainy prowadzone przez Rzeszów.

Pomagaliśmy i pomagamy, również przekazując agregaty prądotwórcze.  Podczas pierwszych miesięcy wojny przekazaliśmy ponad 100 agregatów - powiedział Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa. - Po ostatnim apelu miasta, firmy i organizacje zgłaszają się do nas z propozycją przekazania sprzętu lub przekazują go bezpośrednio do ukraińskich miast. Przedsiębiorstwa robią także zbiórki pieniędzy i będą kupowały agregaty na podstawie specyfikacji zamieszczonej na stronie erzeszow.pl.

17 grudnia Rzeszów przekaże kolejnych 6 generatorów dla 3 miast ukraińskich. 

 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów