Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Spotkanie z Joanną Rawik już jutro!

Spotkanie z Joanną Rawik już jutro!
FB_IMG_1669890137715
Już jutro 2 grudnia o godzinie 19:00, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, organizuje spotkanie z pisarką, aktorką i pieśniarką Joanna Rawik. Spotkanie odbędzie się w Wypożyczalni Głównej przy ul. Dąbrowskiego 33a. Wstęp wolny. 

Joanna Rawik to znakomita pieśniarka, aktorka, dziennikarka, pisarka i publicystka. Ma w swoim dorobku 12 książek, współpracowała z wieloma czasopismami. Jest propagatorką wiedzy o Edith Piaf i wykonawczynią jej piosenek. Wystąpiła w paryskiej Olimpii. Była wykładowcą historii piosenki francuskiej w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. Do Polski, do Wrocławia przybyła w 1947 roku. Do trzynastego roku życia nie znała języka polskiego, choć mówiła już po rumuńsku, niemiecku i francusku. Pseudonim Joanna Rawik przyjęła pod wpływem lektury "Łuku triumfalnego" Ericha Marii Remarque'a. Nadal jest aktywna, koncertuje, prowadzi audycje radiowe. Najbardziej znane utwory z repertuaru Joanny Rawik to: "Romantycznie (Kocham świat)", "Po co nam to było", "Nie chodź tą ulicą", "Nie z każdej mąki będzie chleb", "Kiedy iść to daleko", "Czy to ty Warszawo?", "Nieproszony gość", "Ołowiane żołnierzyki" (w tym utworze śpiewa także po rumuńsku).

Joanna Rawik opowie o niedawnym pobycie w Bukareszcie, stolicy kraju swojego urodzenia i dzieciństwa. We wrześniu br. złożyła wizytę w Rumunii wraz z prezesem Krzysztofem Skowrońskim i dziennikarzami Radia Wnet. Będzie mowa także o audycjach radiowych pt. "Sztuka jest magią", które w każdy poniedziałek od ponad dwóch lat przygotowuje i prowadzi w Radiu Wnet, zapraszając ciekawych gości i opowiadając o ważnych wydarzeniach i osobach ze świata kultury, tych  aktualnych jak i tych, które przeszły już do historii.

Zdjęcie podglądowe: profil Facebook ODC Joanna Rawik 

Grafika-promujaca-spotkanie-z-Joanna-Rawik-724x1024

Grafika-promujaca-spotkanie-z-Joanna-Rawik-724x1024

IMG_20221201_112047

IMG_20221201_112047


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów