Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Odznaczenia państwowe dla zasłużonych mieszkańców Podkarpacia [ZDJĘCIA]

Odznaczenia państwowe dla zasłużonych mieszkańców Podkarpacia [ZDJĘCIA]
DSC09893

Autor: fot. Kuba Kluz

Na mocy postanowienia Prezydenta RP wojewoda Ewa Leniart wręczyła odznaczenia zasłużonym mieszkańcom Podkarpacia. 

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę i Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości otrzymały osoby, które wyróżniły się zasługami na rzecz przemian demokratycznych w Polsce i osiągnięciami w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej, zasługami na rzecz rozwoju i upowszechniania sportu, ratownictwa górskiego, w działalności społecznej, związkowej, na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia, honorowego krwiodawstwa i propagowania idei czerwonokrzyskiej oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej

- Dziś w Sali Kolumnowej im.  Ojców Niepodległości zgromadziły się osoby, które mają ogromne zasługi m. in. w działalności na rzecz przemian demokratycznych, które dokonały się w Polsce, są to osoby które z determinacją realizują działania służące popularyzacji wiedzy  o historii swojego kraju, zaangażowane społecznie, realizujące potrzeby wspólnot lokalnych, osoby, które odnalazły swoją ścieżkę życiową w działalności na rzecz samorządu terytorialnego. Wszystkie te aktywności  mają ogromne znaczenie dla funkcjonowania państwa oraz narodu - mówiła wojewoda.

Uroczystość była również okazją do wręczenia resortowej odznaki honorowej przyznanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za zasługi dla samorządu terytorialnego.

 

 
Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów