Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu

Hit kolejki na Podpromiu dla Zawiercia

FB_IMG_1669185977646
W meczu 11 kolejki na Podpromiu zmierzyła się Assesco Resovia Rzeszów i Aluronu CMC Warty Zawiercie. A więc grały ze sobą drugi i trzeci zespół.

Hala Podpromie pomimo późnej pory spotkania (zaplanowano na 21), wypełniła się po brzegi. Gospodarze zajmowali przed meczem drugie miejsce. Apetyty na Podpromiu są więc duże.

Spotkanie lepiej zaczęli się dla gości z Zawiercia. Po dobrych serwisach Tavaresa przyjezdni prowadzili 2:4. Jednak Rzeszowoanje szybko wyrównali i wyszli na prowadzenie 5:4. Żadna z ekip nie zwalniała ręki na zagrywce. Dobre serwisy ze strony Rzeszowa posyłał m.in Kochanowski, ze strony gości Kwolek. Dobry serwis Buckiego i zrobiło się 13:11. W pole serwisowe wszedł w pewnym momencie Kwolek i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 16:20. Rzeszowianie doszli gości jeszcze na dwa punkty 19:21. Jednak więcej zimniej krwi w końcówce zachowali goście, po ataku Kwolka wygrali 21:25.

W drugiego seta lepiej weszli gospodarze. Po ataku DeFalco prowadzili 10:7. Ekipa Winiarskiego próbowała doprowadzić do wyrównania i zniwelowali przewagę do dwóch punktów 11:13. Po chwili jednak skuteczny blok Drzyzgi i dobre serwisy Kozamernika pozwoliły Assesco znacznie odskoczyć 17:12. Kiedy wydawało się, że przewaga pozwoli im w spokoju zakończyć seta. Dobrze dysponowani Konarski i Kwolek doprowadzili do remisu. W końcówce Zawiercie wyprowadził na prowadzenie Kovacević 23:21, po chwili za sprawą Buckiego był remis. Set rozstrzygną się w grze na przewagi. Dzięki skutecznej grze w bloku DeFalco, ekipa Medeiego wygrała seta. 32:30.

Gospodarze lepiej zaczęli trzecia odsłonę spotkania. Prowadzili po bloku Kochanowskiego 7:5. Jednak w polu serwisowym gości dobrze sprawował się Konarski, który wyprowadził gości na prowadzenie 8:7. W pewnym momencie drużyna z Zawiercia wyszła na cztery punkty przewagi 12:16. Rzeszowianie nie byli w stanie nawiązać walki, bo popełniali sporo błędów w serwisie, co było widać po wyniku 19:23. Tą partię mocnym serwisem zakończył Patryk Łaba.

Czwartego seta dobrze zaczęła ekipa Winiarskiego. Prowadzili 8:4. Wszystko za sprawą dobrej grze blokiem . Kovacević został dwukrotnie w tym fragmencie seta zatrzymany przez gospodarzy 9:11. Goście jednak utrzymywali przewagę dwóch punktów 13:15. Bucki za sprawą swoich serwisów w końcówce doprowadził do remisu 19:19. Po chwili na tablicy widniał wynik 22:22. W tym momencie lepiej zachowali się goście, którzy za sprawą Kovacevicia wyprowadzili kontrę, a po chwili mecz blokiem zakończył Kwolek.

MVP spotkania: Bartosz Kwolek

Asseco Resovia Rzeszów – Aluron CMC Warta Zawiercie 1:3

(21:25, 32:30, 19:25, 22:25)

Składy zespołów:

Resovia: Kozamernik (7), Bucki (19), Kochanowski (12), Drzyzga (3), Cebulj (6), DeFalco (18), Zatorski (libero) oraz Muzaj, Kędzierski, Rossard (5)

Warta: Kwolek (20), Zniszczoł (8), Konarski (18), Tavares (1), Szalacha (1), Kovacević (23), Danani (libero) oraz Kozłowski, Dulski, Łaba

Foto podglądowe: profil Facebook zespołu z Zawiercia