Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Konkurs modowy “Srebrna Pętelka” ogłasza nabór kandydatów

Konkurs modowy “Srebrna Pętelka” ogłasza nabór kandydatów
shop-gd3481b726_1280
“Srebrna Pętelka” to konkurs skierowany do wszystkich młodych, zdolnych i ambitnych projektantów oraz krawców. Uczestnicy konkursu przyznają, że udział w projekcie stał się dla nich szansą do zaistnienia w prestiżowym świecie mody.

Celem konkursu jest kreowanie i promowanie najlepszych projektantów, prezentowanie nowości w modzie, ciekawych i oryginalnych pomysłów. Tematem konkursu jest moda i nowe pomysły dotyczące odzieży, dziewiarstwa, bielizny, obuwia. Konkurs zorganizowała Polska Akademia Mody z siedzibą w Poznaniu.

Szycie jest pasją wielu osób. Dla wszystkich z nich może to być doskonała okazja, by pokazać swoje projekty szerszej publiczności, mediom, autorytetom i innym osobom, których hobby jest moda.

Przez lata udział w konkursie był postrzegany jako początek drogi do wielkiej kariery. Do osób, które biorą udział w konkursie, zwracają się większe polskie firmy odzieżowe, które doceniają ich pracę i zapraszają do wzięcia udziału w znaczących pokazach mody.

Dokumenty kolekcji zgłoszonej do finału powinny składać się z:

  • nazwiska i imienia projektanta, wiek, adres, telefon, e-mail, nazwę kolekcji i krótki jej opis, w tym ilość wzorów (w opisie należy też podać nazwisko konstruktora i krawca, jeśli nie jest nim sam projektant)

  • krótkiej notki biograficznej projektanta/zespołu/szkoły/marki (w informacji o sobie należy podać czy kandydat pracuje czy nie)

  • kilku zdjęć lub rysunków (te należy przesłać wraz ze zgłoszeniem)

  • liczby miejsc do zarezerwowania na widowni,

  • innych danych i zobowiązań zawartych w Karcie Zgłoszenia.


Zgłoszenie można przesłać na e-mail lub na podany wyżej adres.
W przypadku zakwalifikowania się do finału uczestnicy opłacają:

– 2500 zł – studenci i uczniowie nie prowadzący działalności gospodarczej i nigdzie nie zatrudnieni

– 3500 zł – projektanci zawodowi, szkoły, prowadzący działalność gospodarczą lub zatrudnieni

Opłata będzie należna po otrzymaniu faktury.
Organizatorzy zapewniają modelki, stylistę, fryzjerów, wizażystów, choreografa. Kolekcja zgłoszona do Konkursu powinna składać się z min. 6 całościowych wzorów / modeli/ sylwetek – max. 12 wzorów. Zgłoszenia do konkursu mogą przesyłać szkoły i uczelnie, indywidualni projektanci, firmy/marki czy zespoły projektantów. Chęć wzięcia udziału w “Srebrnej Pętelce” należy przesłać najpóźniej do 28 lutego 2023. O ostatecznym udziale w finale konkursu zadecyduje Kapituła do 15 marca 2023 r.
Informacje dotyczące konkursu można znaleźć na stronie internetowej Polskiej Akademii Mody.

Podziel się
Oceń

Komentarze