Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Relacja ze spotkania ze spotkania autorskiego z Agnieszką Maciułą-Ziomek

Relacja ze spotkania ze spotkania autorskiego z Agnieszką Maciułą-Ziomek
BZF_2028

W poniedziałek 14 listopada odbyło się spotkanie z Agnieszką Maciułą-Ziomek w filii nr Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Mieszkańcy Rzeszowa i autorka rozmawiali o debiutanckiej książce pani Agnieszki pt. "Powiadomienie".


Spotkanie z panią Agnieszką Maciuła-Ziomek prowadziła Beata Szostak. W tracie spotkania poruszono temat warsztatu pisarza i podejścia autorki do pisania książek. Pani Agnieszka mówiła o swojej pasji do pisania: 

Wielu pisarzy twierdzi, że pisało od zawsze. Ja też mogę to powiedzieć i wydaje mi się, że bez tak głębokiej pasji żadna książka nie może powstać. - zauważyła autorka. Pytano ją także o treść samej książki, gdyż poruszyła temat sportu, a konkretnie Formuły 1. Książka była napisana z najdrobniejszymi szczegółami, aby przekaz dla laika był jasny. Autorka posiłkowała się w pisaniu wiedzą specjalistów na temat Formuły 1. Książka zwraca też uwagę na problemy życiowe każdego z nas. 

Jeden z uczestników spotkania zapytał w związku, z tym, czy nie boi się, że książka zostanie negatywnie odebrana przez czytelników. Autorka odpowiedziała: Brałam to pod uwagę - mówiła. - Dlatego stawiałam na maksymalne dopracowanie wątków sportowych w Powiadomieniu, a teraz już wiem, że to się udało.

Powiadomienie to więc nie romans, którego wielu się spodziewa. W trakcie spotkania poruszono też temat m.in potrzeby wpisania do telefonu numeru ICE, rozwoju medycyny, czy problemów z lunatykowaniem i depresji. 

Książka dostępna jest do nabycia w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Autorka podpisała dwa egzemplarze, które będą dostępne dla czytelników bibliotece. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe breloczki w kształcie bolidu i zakładkę. Chętni mogli nabyć książkę z podpisem autorki. Książka do nabycia jest w księgarniach całej Polski i na stronie https://agamaciulaziomek.pl. 

_______________________________________________________________________________________

Agnieszka Maciuła- Ziomek to copywriter i fotograf, z wykształcenia także medyk. Pisała od zawsze, a teraz spod jej ręki wychodzą książki, teksty dla firm i zdjęcia produktowe. Debiutowała dwoma poradnikami o tematyce kulinarnej, a w tym roku na rynku pojawiła się jej debiutancka powieść obyczajowa.

 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów