Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 10 czerwca 2023 03:23
Reklama

Policjanci nie otrzymywali zgłoszeń z prośbą o interwencje przy Piłsudskiego 6 i Orzeszkowej 2

Policjanci nie otrzymywali zgłoszeń z prośbą o interwencje przy Piłsudskiego 6 i Orzeszkowej 2
piłduskiego 6
Autor: Foto. Google
Wracamy do tematu, który poruszaliśmy jakiś czas temu na łamach naszego portalu. Dotyczył on skargi mieszkańca bloków przy ul. Piłsudskiego 6 i Orzeszkowej 2. Opublikowaliśmy treść zgłoszenia mieszkańca. Dostępna jest tutaj. Skierowaliśmy zapytanie prasowe do ZDZ w Rzeszowie. W odpowiedzi dyrektor szkoły zaprzeczyłby tego typu zachowań opisanych w zgłoszeniu, dopuszczała się młodzież z jego szkoły. Kliknij tutaj. 

Zapytaliśmy Komendę Miejską Policji w Rzeszowie o sytuację i zgłoszenie m.in w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Andrzej Szeląg poinformował, "że policjanci nie otrzymywali zgłoszeń z prośbą o interwencje w związku z zakłóceniami porządku publicznego w rejonie bloków przy al. Piłsudskiego 6 i Orzeszkowej 2. Natomiast o grupowaniu się młodzieży w tej okolicy zostaliśmy poinformowani końcem października za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Informacje takie docierały również do dzielnicowego z tego rejonu. Związane jest to z młodzieżą, uczęszczającą do dwóch pobliskich szkół średnich.   

W związku z tym od września, policjanci służby patrolowej z komisariatu ze Śródmieścia oraz wydziału wywiadowczo-interwencyjnego komendy miejskiej, podczas odpraw do służby, mają zlecone zadania, aby objąć ten rejonu szczególnym nadzorem. Będące na miejscu patrole dyscyplinują grupująca się młodzież, a w przypadku ujawnienia wykroczeń, podejmują kroki prawne".

Oceń

Komentarze
Reklama