Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszów podpisał porozumienie w ramach programu "STOP SMOG"

Umowę na realizację programu w mieście podpisała wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak - mieszkańcy Rzeszowa będą mogli ocieplić i zmodernizować swoje domy
DSC09130

Autor: fot. Kuba Kluz

Miasto Rzeszów podpisała porozumienie z NFOŚiGW na współfinansowanie przedsięwzięć niskoemisyjnych w ramach programu „Stop Smog”.

Umowę na realizację programu w mieście podpisała wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim.

Dzięki temu miasto otrzyma z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska dotację w wysokości 987 tysięcy złotych.

- To kolejny program, który będziemy realizować, aby poprawić jakość powietrza w Rzeszowie. Mieszkańcy, którzy do niego przystąpią skorzystają także obniżając w ten sposób swoje rachunki za energię. Domy, które im zmodernizujemy będą bardziej efektywne energetycznie. Oznacza to, że będzie w nich cieplej, a koszty ogrzewania spadną - mówi wiceprezydent Jolanta Kaźmierczak.

Celem programu STOP SMOG jest realizacja przedsięwzięć niskoemisyjnych na rzecz najmniej zamożnych gospodarstw domowych.

W przypadku tego programu na pomoc będą mogły liczyć osoby najbiedniejsze, zagrożone lub dotknięte ubóstwem energetycznym.

Zakres programu:

  • wymiana lub likwidacja wysoko emisyjnych źródeł ciepła na niskoemisyjne

  • termomodernizacja budynków

  • podłączenie do sieci ciepłowniczej lub gazowej

  • zapewnienie budynkom dostępu do energii z instalacji OZE

  • zmniejszenie zapotrzebowania budynków mieszkalnych jednorodzinnych na energię dostarczaną na potrzeby ich ogrzewania i podgrzewania wód użytkowych


 

 

 

 
Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów