Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Świąteczne miasteczko w Rzeszowie. Będą dekoracje oraz Mikołaj

Świąteczne miasteczko w Rzeszowie. Będą dekoracje oraz Mikołaj
4 (16)
Rzeszów przygotowuje się na święta Bożego Narodzenia. Od poniedziałku na ulicach miasta rozpocznie się montaż świątecznego oświetlenia. W tym roku będą one zdobiły centrum miasta o dwa tygodnie krócej niż w ubiegłych latach.

Tradycją stało się już to, że Rzeszów jest jednym z najpiękniej ozdobionych miast w okresie świąt Bożego Narodzenia. Świetlne dekoracje zdobią nie tylko Rynek ale także miejskie deptaki: ul. 3 Maja, ul. Kościuszki, ul. Grunwaldzką, place i ronda.

Na rynku pojawi się 16-metrowa choinka

Na głównym placu naszego miasta pojawi się oczywiście choinka. Tegoroczna będzie miała ponad 16 metrów wysokości i ozdobiona będzie m.in. złotymi i srebrnymi bombkami.

Choinkę zwieńczy złota gwiazda, która będzie miała średnicę 1,5 metra. W ubiegłych latach dużą atrakcją Rynku były świetlne elementy przestrzenne takie jak np. autobus.

Tej zimy najmłodszych przyciągać będzie podświetlana karuzela z siedziskami w formie łabędzi.

Latarnie znajdujące się na ulicach Kościuszki i Mickiewicza ozdobią podświetlane rozety w kolorze złotym, ulicę Grunwaldzką rozświetlać będą złote stroiki z „płonącą świecą” a na ul. 3 Maja dekoracje będą miały kształt ostrokrzewu ozdobionego bombkami.

Na tej ostatniej ulicy uwagę spacerujących przyciągać będzie wolnostojąca dekoracja w formie świątecznego prezentu. Na skwerze Górskiego, w sąsiedztwie skrzyżowania ulic Słowackiego i Króla Kazimierza pojawią się z kolei dwa renifery.

Tradycyjnie już wjeżdżających do Rzeszowa od strony Warszawy i Lublina witać będzie świetlny napis „Rzeszów” wzbogacony o akcenty świąteczne – choinki i jelonki.

Montaż ozdób rozpocznie się już w najbliższy poniedziałek – 14 listopada i potrwa do końca miesiąca. Inauguracja świątecznego oświetlenia zaplanowana jest na 1 grudnia.

W tym roku oświetlenie będzie zdobić rzeszowskie ulice, place i mosty o dwa tygodnie krócej niż w latach ubiegłych, demontaż rozpocznie się już w połowie stycznia. Dzięki temu uda się zaoszczędzić ok. 400 tys. zł.

Stałą już grudniową atrakcją Rzeszowa jest Świąteczne Miasteczko. Na rzeszowskim Rynku pojawi się domek Mikołaja, zaplanowany jest m.in. także jarmark z rękodziełem i świątecznym jadłem, snowtubing, koło młyńskie oraz mnóstwo warsztatów dla najmłodszych, koncertów, wieczorów z DJ-em. Inauguracja Świątecznego Miasteczka zaplanowana jest na 3 grudnia. Tego dnia w Miasteczku pojawi się Św. Mikołaj.

 

Podziel się
Oceń

Komentarze