Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Damian Bańka: Sławomir Mentzen Nową Nadzieją

Rozmawiamy z Damianem Bańką, prezesem okręgu rzeszowskiego i członkiem Rady Krajowej partii KORWiN. Poruszamy temat wyboru nowego prezesa partii którym został Sławomir Metnzen.
Damian Bańka: Sławomir Mentzen Nową Nadzieją
IMG_20221024_060811

14 października odbył się Kongres partii KORWiN. Jak Pan ocenia to wydarzenie?

Muszę przyznać, że wśród wszystkich członków partii i szerzej - w całym środowisku wolnościowym w Polsce czuć, że to moment przełomy dla naszego ugrupowania. Widać to doskonale po rekordowym zainteresowaniu wspominanym wydarzeniem. Najważniejszą kwestią związaną z Kongresem jest wybór nowego Prezesa partii, którym został Sławomir Mentzen. Natomiast zanim odniosę się do wyboru nowego Prezesa muszę zaznaczyć, że Kongres przez aklamację wybrał na stanowisko Prezesa Założyciela Janusza Korwin-Mikkego. To bardzo ważne, ponieważ Prezes Założyciel ciągle jest z nami i będzie miał wpływ na rozwój naszego środowiska. Janusz Korwin-Mikke jest nestorem ruchu wolnościowego w Polsce i zawsze będzie dla nas drogowskazem. Wracając do bezapelacyjnego wyboru Sławomira Mentzena na Prezesa partii KORWiN, trzeba zaznaczyć, że jest to Nowa Nadzieja. Prezes Sławomir Mentzen jest osobą wielu talentów, jest człowiekiem, który empirycznie dochodzi do pewnych wniosków, posiada ogromną wiedzę, osiąga sukcesy na wielu polach. Jestem przekonany, że Sławomir Mentzen dzięki swoim wielu atutom doprowadzi nasze środowisko do dużego sukcesu i realnych zmian w Polsce. 

Proszę powiedzieć jakie są pierwsze reakcje na zmianę prezesa partii?

Bardzo pozytywne, sam jestem zaskoczony. Mogę powiedzieć na przykładzie okręgu rzeszowskiego, że w przeciągu niecałego tygodnia od Kongresu do partii w okręgu zapisało się około 20 nowych członków. Rozmawiając z kolegami z innych okręgów można usłyszeć podobne głosy. Tak jak wspomniałem prezes Sławomir Mentzen to jest Nowa Nadzieją. Należy czytać wspomnianą Nową Nadzieję jako nadzieję nie tylko dla największej partii wolnościowej w Polsce, ale jako nadzieję dla wszystkich Polaków. Sławomir Mentzen to osoba, która jest szanowania nie tylko wśród ruchów wolnościowych, ale także w szerszym gronie. Jego analizy, wypowiedzi są dostępne dla wszystkich i Polacy widzą, że wszystko o czym mówił kilka lat temu dzisiaj się sprawdza. 

Jakie są najbliższe plany partii KORWiN w województwie podkarpackim?

Skupiamy się przede wszystkim na rozbudowie struktur. Otwieramy się na wszystkich, którzy chcą dumnej i bogatej Polski. Już w najbliższym tygodniu będzie można spotkać władze wojewódzkie partii w niektórych powiatach, a do końca listopada spotkamy się z mieszkańcami wszystkich powiatów Podkarpacia. Będą to rozmowy o nowej nadziei, lokalnych problemach oraz propozycji partii KORWiN dla Polaków. Mamy nadzieję, że już wkrótce nasza partia będzie drugą siłą polityczną w województwie podkarpackim. Ciężko pracując, przedstawiając właściwe diagnozy oraz recepty na stworzenie dumnej i bogatej Polski, mając na czele Sławomira Mentzena jest to realne, a także wykonalne zadanie. 

 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów