Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Przy I LO w Rzeszowie powstaje nowa hala sportowa. Stara już rozebrana

Przy I LO w Rzeszowie powstaje nowa hala sportowa. Stara już rozebrana
DJI_0532-Pano

Autor: Fot. Adam Lampart, UM Rzeszowa

Przy I Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie powstaje nowoczesna hala sportowa. Zakończyła się rozbiórka starej. 

Budowa nowej hali to inwestycja warta prawie 12 milionów złotych. Obiekt powstaje w miejscu starej części sportowej, która ze względu na zły stan techniczny nie nadawała się już do remontu.

Wykonawca robót zakończył już rozbiórkę starej hali. Gotowy jest już wykop pod nową płytę fundamentową, aktualnie trwa izolacja gruntu.

- Na plac budowy dotarły właśnie pręty zbrojeniowe i zaczął się ich montaż. Roboty postępują zgodnie z założonym harmonogramem- Mamy w Rzeszowie bardzo uzdolnioną sportowo młodzież, która zasługuje na najlepsze warunki do treningów. Dlatego bardzo mi zależy na tym, aby takich inwestycji w infrastrukturę sportową było jak najwięcej. Hala sportowa przy I LO będzie nowoczesnym obiektem, w którym uczniowie będą mogli rozwijać swoje pasje i dbać o zdrowie -mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.   

Nowa budynek będzie miał dwa poziomy. Główna część powstanie na parterze, gdzie zaprojektowano przede wszystkim boisko wielofunkcyjne, gdzie będzie można grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną i badmintona.

Obok boiska powstanie widownia na około 230 miejsc. Na tym samym poziomie powstaną jeszcze pokój nauczycieli wychowania fizycznego, gabinet higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.  

Pozostałe pomieszczenia zostaną wybudowane na poziomie minus jeden. Zajmą go szatnie, siłownia, sanitariaty, sala treningowa i pomieszczenie do przechowywania rowerów. 

Nowa hala sportowa zostanie połączona z zabytkowym budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego. Dodatkowa klatka schodowa pozwoli na wykonanie łącznika także na poziomie  pierwszego piętra.

Hala sportowa ma być gotowa na nowy rok szkolny 2024/2025.

 
Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów