Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Młodzi tworzą program i popierają Fijołka

Młodzi tworzą program i popierają Fijołka
Fijol i lodzi-ink

Rzeszowska młodzież stworzyła Program Młodych dla Rzeszowa. Pracowali nad nim zarówno ci urodzeni w mieście, jak i ci, którzy tu się uczą i z miastem wiążą swoją przyszłość.

- Należymy do różnych organizacji społecznych i politycznych, ale nie miało to znaczenia podczas pracy nad programem – mówił Paweł Szczygłowski, student, działacz młodzieżowy i społeczny.

Program będzie nadal konsultowany z rzeszowską młodzieżą, po to, żeby wypracować jak najlepsze rozwiązania skierowane do młodych mieszkańców miasta.

- Jesteście ludźmi, którzy kochają to miasto – powiedział do młodych rzeszowian Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa. - Macie w głowach fantastyczne pomysły, chcecie i wiecie jak to miasto urządzać, żeby było przyjazne.

Program Młodych dla Rzeszowa:
 

 1.  Ekologia ( butelkomaty i puszkomaty w całym mieście)
 2.  Sport (więcej siłowni na wolnym powietrzu, wprowadzenie do szkół lekcji samoobrony)
 3.  Aktywizacja młodzieży (utworzenie Miejskiego Programu Stypendialnego, rozwój młodzieżowych drużyn pożarniczych, samochodowe kina plenerowe, utworzenie młodzieżowej platformy informacyjnej)
 4.  Edukacja 2.0 (psycholog w każdej szkole, zwiększenie liczby żłobków i przedszkoli)
 5.  Transport (poszerzenie siatki linii autobusowych i przystanków, tańsze bilety dla uczniów spoza miasta, uczących się w Rzeszowie, strefy Wi-Fi)
 6.  Infrastruktura i budownictwo ( Towarzystwo Budownictwa Społecznego – tańsze mieszkania na wynajem, zintegrowane drogi rowerowe w całym mieście, przystosowanie miasta do potrzeb osób niepełnosprawnych, stworzenie Inkubatora Organizacji Społecznych)
 7.  Rozrywka (Aquapark, stworzenie Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego)
 8. Bezpieczeństwo ( pasy 3D, rozszerzony monitoring miejski)
 9.  Turystyka ( mapy Rzeszowa rozmieszczone po całym mieście)
 10.  Praca ( wsparcie przez miasto małych i średnich przedsiębiorstw, aktywizacja przedsiębiorców na różnego rodzaju imprezach, festiwalach)
 11.  Utworzenie przy Prezydencie Miasta Rzeszowa, organu odpowiedzialnego za wdrożenie młodzieżowego programu.


maf


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów