Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nowy mural na mapie Rzeszowa

Nowy mural na mapie Rzeszowa
gabriel-sollmann-tADorhJAE6o-unsplash-ink
W ramach Europejskiego Stadionu Kultury Rzeszowska Mapa Murali i Graffiti wzbogaci się o nową pozycję. W mieście powstanie nowy mural. Pierwszego czerwca na ulicy Reymonta w Rzeszowie rozpoczną się prace nad muralem.

W rejonie ulicy Reymonta powstanie mural „Punkt widzenia” inspirowany twórczością rzeszowskiego fotografia Edwarda Janusza. Jego bohaterką będzie Irena Elgas-Markiewicz, wnuczka Leopoldyny Januszowej i Edwarda Janusza.

Centralna część kompozycji nawiązywać będzie do zdjęć archiwalnych i ukaże fotografującą kobietę. Tła zdjęć w przeszłości zostaną wykorzystane do stworzenia drugiego planu. Pojawiające się elementy na bocznych ścianach otworzą kompozycję w kontekst przestrzenny. Mural swoją formą ma zwrócić uwagę przechodniów, stanowić bodziec do refleksji i swobodnej interpretacji. Jego kolorystyka wpisze się w otoczenie stanowiące charakterystyczny punkt, który ożywi to miejsce. Całość będzie artystycznym dialogiem pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością.

Fotografia, która wieloaspektowo będzie tematem muralu stała się również nieodłącznym elementem życia człowieka. Wykorzystywana jest w wielu dziedzinach, stanowi przede wszystkim narzędzie do zapisu historii. „Punkt widzenia” w obiektywie aparatu może przenieść nas w zupełnie inną rzeczywistość. - czytamy na stronie Europejskiego Stadionu Kultury.

gabriel-sollmann-tADorhJAE6o-unsplash
gabriel-sollmann-tADorhJAE6o-unsplash


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów