Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Festiwal Karpaty na Widelcu - szczegóły

Festiwal Karpaty na Widelcu - szczegóły
302443271_187527630313699_8565944442934478483_n
Estrada Rzeszowska przedstawiła szczegółowy program festiwalu kulinarnego Karpaty na Widelcu. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24 - 25 września. To pierwszy taki festiwal w naszym mieście.

Karpaty na Widelcu to najsmaczniejszy festiwal na mapie rzeszowskich wydarzeń kulturalnych. Ambasadorem wydarzenia jest Robert Makłowicz, który będzie gościem honorowym imprezy. W festiwalu weźmie udział również drugi znany kucharz, Jan Kuroń. Obaj przedstawią swoje pokazy kulinarne.

Karpaty na Widelcu odbędą się na rzeszowskim Rynku, gdzie w strefie festiwalowej za tzw. cegiełki będzie można skosztować dań z kuchni Karpat przygotowywanych przez lokalnych szefów kuchni. Cały dochód z tego przedsięwzięcia będzie przekazany na szkolenia dla młodych kucharzy – uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie i doposażenie szkoły.

W sobotę o godzinie 12 z ulicy Grunwaldzkiej na Rynek ruszy korowód kucharzy i nastąpi uroczyste otwarcie imprezy. To właśnie na rzeszowskim Rynku ulokowana będzie strefa dań festiwalowych. Pokaz kulinarny Roberta Makłowicza zaplanowany jest na godz. 14:30. Oprócz tego w Rzeszowskich Piwnicach można będzie spróbować regionalnych dań. W niedzielę na Rynku ustawiony zostanie karpacki kocioł z dziczyzną. O 14:45 swój pokaz kulinarny rozpocznie Jan Kuroń.

Festiwal Karpaty na Widelcu to także strefa jarmarku z produktami spożywczymi i rękodziełem. Swoje produkty zaprezentuje ponad 60 wystawców, których stoiska będą rozlokowane na ul. Grunwaldzkiej i Kościuszki. Na festiwalowiczów będą czekały nie tylko wyjątkowe smaki, ale także liczne atrakcje dodatkowe, na przykład koncerty, kulinarne konkursy, pokazy gotowania. W ramach pokazów artystycznych wystąpią zespoły Fanfara Awantura, Żmije, Marcin Florczak, Patryk Mateja z zespołem, Mobilna Filharmonia, Zespół Pieśni i Tańca Hyżniacy, Zespół Pieśni Tańca Bandoska, Zespół Pieśni i Tańca Karpaty, Zespół Pieśni i Tańca Resovia Saltans Uniwersytetu Rzeszowskiego, Zespół Pieśni i Tańca Kompanija oraz Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej Połoniny.

Organizatorami Karpat na Widelcu są Miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska i Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie. Partnerami są Browar Łańcut, Kotányi, Folpak.pl, Kamwet oraz Codzienna Porcja Natury.

więcej informacji: https://karpatynawidelcu.pl/

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów