Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Na rzeszowskim rynku trwa rozkładanie ogródków piwnych

Na rzeszowskim rynku trwa rozkładanie ogródków piwnych
ogródki piwne
Na rynku w Rzeszowie trwa rozkładanie ogródków piwnych. Luzowanie obostrzeń pozwoli na otwarcie częściowo lokali gastronomicznych  w tę sobotę. Swoje ogródki rozstawi 33 właścicieli lokali gastronomicznych. 

W normalnych warunkach sezon ogródkowy byłby już w pełni. Zwykle już początkiem kwietnia znajdują się chętni na przesiadywanie ze znajomymi na świeżym powietrzu w restauracji. W tym roku chętni może i byli, ale lokale gastronomiczne pozostały zamknięte. Na konferencji poświęconej luzowaniu obostrzeń ogłoszono, że od 15 maja będzie mogła ruszyć gastronomia. Klienci nie będą mogli wejść do lokalu, ale będą mogli korzystać z ogródków do tego przeznaczonych.

- W przetargu był apis mówiący o tym, że restauratorzy będą mogli uruchomić ogródki wtedy, kiedy przepisy szczebla krajowego dopuszczą taką możliwość. Do tego czasu, choć restauratorzy wylicytowali ogródki, nie ponoszą żadnych opłat. Będą je ponosić dopiero wtedy, kiedy fizycznie na Rynku ustawią te ogródki - mówi Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Na Rynku będziemy mogli skorzystać z 33 ogródków piwnych, które będą wyglądały jak te z poprzedniego roku. Zgodnie z umowami, restauratorzy będą mogą korzystać z miejsc od 1 kwietnia do końca października, jeśli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna. Jeśli z powodu pandemii nie będzie można prowadzić działalności w ogródkach, opłaty za wynajem miejsca nie będą pobierane.

maksim-zhashkevych-qXfLGt9nh2Y-unsplash

maksim-zhashkevych-qXfLGt9nh2Y-unsplash


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów