Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Trwają poszukiwania zaginionego w styczniu mieszkańca Rzeszowa

Trwają poszukiwania zaginionego w styczniu mieszkańca Rzeszowa
Mariusz Michalik
Poszukiwany 25-letni Mariusz Michalik, jest już od stycznia br. Funkcjonariusze, wraz ze strażakami, sprawdzili już bieg rzeki Wisłok do jej ujścia do Sanu oraz odcinek Sanu do Wisły. Teraz policjanci proszą o ponowne zgłoszenie się osób, które wieczorem z nocy z 5 na 6 stycznia, znajdowały się w rejonie ul. Grabskiego oraz parkingu przy Żwirowni. Każda informacja może mieć znaczenie dla przebiegu poszukiwań. 

Poszukiwania nadal trwają


Mariusz Michalik zaginął 5 stycznia 2021 roku. Od tamtej pory poszukują go policjanci z wydziału kryminalnego. Wiadomo jedynie, że w dniu zaginięcia, wieczorem wyszedł  mieszkania przy ul. Grabskiego. Od tamtej pory nikt go już nie widział, a mężczyzna z nikim nie nawiązał kontaktu. Jego zaginięcie zgłosiła rodzina w Komendzie Powiatowej Policji w Staszowie, w miejscu zamieszkania. Ponieważ jednak do zaginięcia doszło w Rzeszowie, poszukiwania przejęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

W trakcie poszukiwań, policjanci sprawdzili akweny w rejonie zalewu na Wisłoku, kąpielisko Żwirownia oraz mniejsze zbiorniki. W poszukiwaniach uczestniczyli strażacy, którzy przeszukiwali zbiorniki z wykorzystaniem sonaru oraz z udziałem płetwonurków. Poszukiwania, dwukrotnie - w lutym i w marcu, prowadziła przy użyciu specjalistycznego sprzętu  Grupa Specjalna Płetwonurków RP. Akweny oraz tereny przybrzeżne, w pobliżu miejsca zaginięcia 25-latka, sprawdzili przewodnicy z psami wyszkolonymi do odnajdywania zwłok ludzkich na lądzie oraz w wodzie  z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu. W ostatnim czasie funkcjonariusze wraz ze strażakami sprawdzili kolejne, do tej pory nieprzeszukane odcinki rzek - Wisłok do jego ujścia do Sanu oraz odcinek Sanu do ujścia do Wisły.

Kilkadziesiąt osób twierdziło, że widziało osobę podobną do zaginionego. Policjanci z wydziału kryminalnego sprawdzili te sygnały. Z każdą osobą rozmawiali oraz przeglądali zapisy monitoringu z podanego miejsca i okolic, gdzie 25-latek miał być widziany. Niestety żaden z sygnałów nie potwierdził się. Dlatego policjanci ponownie apelują do osób, które wieczorem lub w nocy z 5 na 6 stycznia przebywały, przechodziły lub przejeżdżały koło ul. Grabskiego, Kwiatkowskiego, kąpieliska Żwirownia lub zalewu na Wisłoku lub w innych okolicznościach mogły widzieć zaginionego, aby skontaktowały się z funkcjonariuszami. Każde zgłoszenie może zaważyć na postępach w poszukiwaniach. Może coś istotnego zarejestrowała kamera przejeżdżającego lub parkującego w tym rejonie samochodu.

Wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu Mariusza Michalika można przekazać policjantom Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 478213224 lub dyżurnemu komendy tel. 478213310 albo pod numer alarmowy 112.

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów