Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Dzisiaj na rzeszowskim Rynku świętowano Dzień Europy

Dzisiaj na rzeszowskim Rynku świętowano Dzień Europy
Unia
Spotkanie zorganizował Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa. Witając zebranych, powiedział, że Rzeszów to piękne, pozytywne miasto i nie ma tu miejsca na mowę nienawiści i złość wobec drugiego człowieka.
-Dzięki temu, że Polska, że Rzeszów znalazły się w Unii Europejskiej, nasze miasto tak wypiękniało - powiedział Konrad Fijołek. - Prawie każda inwestycja, każda droga, po której chodzimy w tym mieście, ma jakiś związek z tym, że jesteśmy w Unii Europejskiej. Dzięki Unii mamy tu nie tylko środki finansowe, ale przede wszystkim ten przekaz, że jesteśmy jedną europejską rodziną. I nawet Rzeszów, leżący niemalże na brzegu tejże Unii ma pełne prawo do tego, aby Dzień Europy świętować.

Gościem specjalnym dzisiejszej uroczystości była europosłanka Elżbieta Łukacijewska.
-Święto Europy to radość!- powiedziała Elżbieta Łukacijewska. - My jesteśmy Polakami, jesteśmy Europejczykami. Europa to wolności, to prawa człowieka, to szacunek dla drugiego człowieka, to szanse, możliwości i wyzwania. To wartości. I obyśmy nigdy ich nie stracili. Unia Europejska to również demokracja i dzisiaj mogliśmy świętując Dzień Europy, świętować również demokrację, gdyby się odbyły wybory na prezydenta Rzeszowa. Nie było żadnego powodu, aby je przesuwać… Mam nadzieję, że pan premier Morawiecki, drugi raz tych wyborów nie przesunie - dodała europosłanka.

Zaznaczyła, że Rzeszów już teraz bardzo potrzebuje gospodarza, który wykorzysta wszystkie atuty i szanse miasta. Ale przede wszystkim zrealizuje potrzeby mieszkańców. Miasto nie może długo pozostawać bez gospodarza.

Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem Ody do radości, a mieszkańcy mogli poczęstować się ogromnym tortem w kształcie flagi Unii Europejskiej.
maf

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów