Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Miasto kupuje wyposażenie do nowego przedszkola na Iwonickiej

Miasto kupuje wyposażenie do nowego przedszkola na Iwonickiej
Iwonicka-ink (1)
Meble, pomoce dydaktyczne, sprzęt elektroniczny - miasto ogłosiło trzy przetargi na wyposażenie nowego przedszkola przy ul. Iwonickiej, w którym już we wrześniu pojawią się przedszkolaki.

 

W nowym przedszkolu przy ulicy Iwonickiej będzie zrobionych 8 oddziałów dla 200 dzieci. W każdej sali będą zamontowane urządzenia wentylacyjne, zapewniające odpowiedni mikroklimat (stała wymiana świeżego powietrza) oraz oczyszczacze powietrza. Przewidziane jest także ogrzewanie podłogowe. Sam budynek będzie miał instalację fotowoltaiczną oraz monitoring. Dzieci będą mogły korzystać z atrakcyjnego placu zabaw z atestowanymi urządzeniami.

W żłobku - który ma działać w tym samym budynku - znajdzie się miejsce dla blisko 180 maluchów. Miejski Zarząd Żłobków jest już po przetargu na wyposażenie. Umowy na dostawę umeblowania są już podpisywane. W przetargu na przybory dydaktyczne dla dzieci, będzie wiele przedmiotów, które będą służyły zabawie i edukacji przedszkolnej. Wśród nich znajdują się m.in. książki, puzzle, klocki, chusty animacyjne, elektroniczna gra do nauki języka angielskiego, lalki, samochody, gry edukacyjne, zestaw do ćwiczeń równowagi, materace, a także wiele innych przedmiotów, które rozwiną kreatywność i pozwolą na wszechstronny rozwój dzieci.

-  Nie czekamy z przetargami, mamy w budżecie zarezerwowane na ten cel pieniądze, chcemy szybciej zamówić wyposażenie, aby w sierpniu urządzać sale, tak by na wrzesień wszystko było gotowe - mówi Iwona Kosińska-Koś, dyrektor Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miasta.

W powstającym przedszkolu ma działać kuchnia, która na miejscu będzie przygotowywać posiłki dla dzieci. Stąd przetarg na sprzęt AGD do wyposażenia kuchni, urządzenia do sprzątania, a także na sprzęt RTV na przykład na radioodtwarzacze do prowadzenia zajęć dydaktycznych.

Do nowej placówki zostaną kupione przede wszystkim meble, czyli m.in: biurka dla nauczycieli, regulowane stoliki i krzesełka dla dzieci, biblioteczki, regały, szafki, którymi umeblowane zostaną sale dla przedszkolaków, a także wyposażenie szatni.

 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów