Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Rockowa Noc w Rzeszowie. Zobacz co nas czeka!

Rockowa Noc w Rzeszowie. Zobacz co nas czeka!
IMG_20220713_214751_292
Dziś w Rzeszowie odbyła się konferencja na temat 17 edycji Rockowej Nocy w Rzeszowie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26-28 sierpnia na terenie miasta studenckiego Politechniki Rzeszowskiej. Do współpracy przy imprezie zaproszono współtwórców ukraińskiego festiwalu Faine Misto i Respublica.

Rockowa Noc to festiwal, który od lat cieszy się duża popularnością wśród mieszkańców Rzeszowa, turystów i twórców, którzy przyjeżdżają do stolicy Podkarpacia. Jednym z punktów festiwalu jest Przegląd Zespołów Konkursowych, które walczą o statuetkę Tadeusza Nalepy, a także koncert gwiazd. W tym roku Estrada Rzeszowska i agencja ARTO Music&Media nawiązały współpracę z twórcami festiwalu Faine Misto- jedną z największych festiwali muzyki ukraińskiej.

- Bardzo cieszę się, że nasz projekt Rockowa Noc tak dynamicznie rozwija się. Nie tak dawno ogłosiliśmy nową dwudniową formułę tego fantastycznego rockowego wydarzenia a dziś możemy już oficjalnie powiedzieć, że łączymy Rockową Noc z niesamowitym ukraińskim festiwalem Faine Misto- mówił Konrad Fijołek podczas konferencji prasowej. Prezydent Rzeszowa ma nadzieję, że jest to początek dłuższej współpracy.

W trakcie konferencji prasowej pokazano specjalne nagranie video, podczas której Oleksandr Tkaczenko, Minister Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy podziękował światu za zaangażowanie i pomoc Ukrainie w walce z agresorem, którym jest Rosja. Wyraził nadzieję, że festiwal będzie silnym ukazaniem przyjaźni polsko-ukraińskiej. Przypomniano, że podczas zeszłorocznego festiwalu Faine Mesto przewinęło się około 80 tysięcy ludzi. W tym roku festiwal miał świętować swoje 10-lecie. Organizatorzy festiwalu od początku wojny zbierają fundusze na obronę Ukrainy. Przez 30 miesiące przekazano pomoc o wartości 30 mln hrywien. Organizatorzy postanowili także zorganizować edycję charytatywną, która pozwoli zebrać środki dla walczących na Ukrainie, poległych i ich rodzin.

W związku z tym, że obecnie organizacja festiwalu na Ukrainie jest niemożliwa postanowiono nawiązać współpracę z Rzeszowem i połączyć oba festiwale. Rockowa Noc x Faine Misto będzie wyjątkowym wydarzeniem w skali kraju i świata. Jako Estrada Rzeszowska mamy doświadczenie w tworzeniu kolektywów artystów z krajów Partnerstwa Wschodniego z polskimi przy realizacji festiwalu Europejski Stadion Kultury, ale ten duet będzie szczególny, łączymy bowiem dwa duże przedsięwzięcia, jakimi są Rockowa Noc i Faine Misto, a wszystko to w szczytnym celu – mówi Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

Festiwal będzie trwał trzy dni podczas których zagrają m.in IGNEA, Sick Solution i Space of Variations. 27 i 28 sierpnia na festiwalowej scenie zagrają z kolei Mr Pollack, KSU, Proletaryat, Jesus Chrysler Suicide, Dezerter, Tides from Nebula, Turbo i Riverside. Dochód ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Podziel się
Oceń

Komentarze