Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Więcej rekreacji na os. Krakowska Południe. Powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa

Więcej rekreacji na os. Krakowska Południe. Powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa
climbing-wall-g2e03f2ba3_1920
Ścianka wspinaczkowa o wysokości do trzech metrów, place zabaw – takie elementy złożą się na ostatni etap tworzenia terenów rekreacyjnych na osiedlu Krakowska Południe w Rzeszowie.

Tereny rekreacyjne rozciągają się pomiędzy ulicami Zbyszewskiego a Lewakowskiego. Składa się na nie, oprócz roślinności, wiele elementów: ścieżki piesze i rowerowe, scena plenerowa, place zabaw, górka saneczkowa. W tym roku wykonany zostanie ostatni etap tej inwestycji.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy. Ich oferty przekraczały jednak kwotę, która w budżecie miasta została zaplanowana na wykonanie tego zadania, czyli prawie 500 tys. zł. Decyzją prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka kwota pieniędzy na inwestycję na os. Krakowska Południe została zwiększona o nieco ponad 90 tys. zł, co pozwoliło wybrać wykonawcę. Jest nim firma Akar z Rzeszowa.

Na zadanie składa się m.in. rozbudowa sieci ścieżek spacerowych, montaż dodatkowego oświetlenia. Wybudowane zostaną także dwa nowe place zabaw. Pierwszy z nich, przeznaczony dla dzieci starszych będzie składał się m.in. z dwóch sporych rozmiarów zestawów zabawowych.Na drugim pojawi się ścianka wspinaczkowa o nieregularnym kształcie, przypominającym bramę. Jej powierzchnia ma imitować naturalną rzeźbę skalną. Ścianka ma mieć wysokość do 3 metrów i długość do 6 m. Zamontowany zostanie także zestaw do street workoutu oraz stoły to gry w ping ponga oraz w szachy. Inwestycja ma być gotowa w tym roku.

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów