Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Wiosna w kwiatach

Wiosna w kwiatach
279202828_1039646069977833_2923059771211967597_n

Wiosna kojarzy nam się z pierwszymi kwiatami i ich kolorystyczną różnorodnością. Jest to czas odrodzenia i nadziei, a kwiaty są symbolem właśnie tego.


Jakie kwiaty wybieramy na nasze stoły wiosną?


Na to pytanie odpowiedziała nam pani Ewelina Tłuczek z Kwiaciarni Frezja.

„Na stół wiosenny najbardziej sprzedają się w tym roku kompozycje wiosenne, żonkil, hiacynt, prymulka, stokrotka. Bardzo dużo sprzedajemy też kwiatów ciętych w kolorystyce żółto białej, fioletowo żółtej. Tulipany oraz frezje królują jak co roku. Rzeszowianie niezmiennie wybierają właśnie te kwiaty.” Pani Ewelina również zdradza, jak należy o kwiaty dba -  kwiatom ciętym trzeba zmieniać wodę co 2-3 dni i podcinać ich końcówki, można dodać szczyptę cukru, co przedłuży ich żywotność. Jeżeli chodzi o kompozycje doniczkowe wystarczy je podlewać raz na kilka dni.

A co z zrobić z kwiatami, kiedy zaczynają przekwitać?


Pani Ewelina radzi, by kwiaty takie jak żonkil, prymula czy hiacynt wysadzić do ogrodu i wtedy będą pięknie rosły i cieszyły nasze oczy nieco dłużej.

A co cieszy się największym zainteresowaniem w tym roku?


Okazuje się, że bardzo chętnie kupujemy przeróżne, wielobarwne bukiety wiosenne. Co więcej, na czas majowych uroczystości kościelnych klienci wybierają delikatne kompozycje razem z gotowymi figurkami. Całość tworzy gustowny i elegancki upominek dla dzieci celebrujących przyjęcie Pierwszej Komunii Świętej.

Za rozmowę dziękujemy pani Ewelinie Tłuczek, z Kwiaciarni Frezja w Rzeszowie.Wszystkie te niezwykłe kompozycje i bukiety można kupić w Kwiaciarni Frezja przy ulicy Lwowskiej 6 w Rzeszowie.

https://www.facebook.com/Kwiaciarnia-Frezja-106334984169010/

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów