Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Michał Połuboczek w Sejmie za Grzegorza Brauna. Nowe plany i obietnice dla Podkarpacia

Michał Połuboczek oficjalnie zajął miejsce Grzegorza Brauna w Sejmie, który odchodzi do Parlamentu Europejskiego. Połuboczek zapowiada realizację istotnych projektów dla regionu.
Michał Połuboczek w Sejmie za Grzegorza Brauna. Nowe plany i obietnice dla Podkarpacia

Źródło: Facebook / Michał Połuboczek

W środę, 26 czerwca, Michał Połuboczek złożył ślubowanie podczas posiedzenia Sejmu, obejmując mandat poselski po Grzegorzu Braunie, który został wybrany do Parlamentu Europejskiego. Połuboczek podkreślił, że jego priorytetem będzie realizacja kluczowych dla Podkarpacia inicjatyw.

Objęcie mandatu poselskiego daje mi możliwość uskutecznienia ważnych dla Podkarpacia spraw - powiedział Połuboczek po ślubowaniu. W swoich planach wymienił m.in. budowę szpitala psychiatrycznego dla dzieci w Rzeszowie oraz utworzenie toru wyścigowego w stolicy Podkarpacia, co obiecywał już w trakcie kampanii wyborczej.

Nowy poseł zamierza również otworzyć biura poselskie w Rzeszowie oraz kilku innych miastach powiatowych, aby być bliżej mieszkańców i lepiej odpowiadać na ich potrzeby. Połuboczek zadeklarował otwartość na współpracę z każdym, kto ma wartościowe pomysły dla regionu.

Podstawową zasadą dialogu jest słuchanie i taki właśnie dialog chcę prowadzić z mieszkańcami - podkreślił po objęciu mandatu.

Michał Połuboczek zastąpił w Sejmie Grzegorza Brauna, który zdobył mandat europosła w eurowyborach 9 czerwca. Połuboczek był pierwszym do przejęcia mandatu po Braunie, ponieważ Tomasz Buczek z Ruchu Narodowego również zdobył mandat do Parlamentu Europejskiego. W ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych, które odbyły się 15 października, Połuboczek startował z trzeciego miejsca rzeszowskiej listy Konfederacji i zdobył 6287 głosów, plasując się tuż za Braunem i Buczkiem.

Nowy poseł należy do Nowej Nadziei, partii Sławomira Mentzena, będącej jedną z frakcji Konfederacji. Choć od lat mieszka w Warszawie, gdzie prowadził biznes fotowoltaiczny, Połuboczek pochodzi z Suwałk. Teraz jego celem jest aktywne działanie na rzecz Podkarpacia i realizacja obietnic wyborczych.

 

 

4o


Podziel się
Oceń

Komentarze