Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
czwartek, 15 stycznia 2026 01:28
RZESZÓW INFO
Reklama

Rzeszowski Ratusz bije na alarm: usuńcie sople, zanim dojdzie do tragedii

Podziel się
Oceń

Nocą, służby miejskie prowadziły intensywne działania związane z odśnieżaniem i zwalczaniem śliskości na terenie miasta. Jak informuje magistrat, wszystkie drogi są obecnie przejezdne, a akcja zimowa będzie kontynuowana w zależności od warunków pogodowych. Jednocześnie władze miasta apelują do właścicieli i zarządców nieruchomości o pilne usuwanie sopli lodu z dachów i gzymsów.
Rzeszowski Ratusz bije na alarm: usuńcie sople, zanim dojdzie do tragedii

Autor: Adam Lampart/UM Rzeszowa

Już w godzinach nocnych na ulice wyjechały maszyny odpowiedzialne za odśnieżanie i posypywanie jezdni. Prace objęły drogi standardu I, II i III, a na trasach standardu IV i V prowadzono działania korygujące. Akcja zakończyła się około godziny 4:00 nad ranem. Drogi o najwyższych standardach zostały posypane solą z domieszką chlorku wapnia, co ma zapobiec szybkiemu powstawaniu oblodzenia.

Równolegle, od północy prowadzone są mechaniczne prace na chodnikach. Od godziny 5:00 rano rozpoczęły się również ręczne prace porządkowe, obejmujące m.in. przejścia dla pieszych, przystanki komunikacji miejskiej oraz newralgiczne odcinki ciągów pieszych. W działaniach bierze udział około 80 pracowników oraz 10 jednostek sprzętowych. Zakończenie tej części akcji planowane jest na godziny 14:00–15:00.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie (MPGK Rzeszów) przygotowuje się także do wywozu zalegającego śniegu oraz oczyszczania miejsc parkingowych. Prace te będą prowadzone głównie w godzinach nocnych, aby zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców.

Służby miejskie zwracają jednocześnie uwagę na zagrożenia związane z odwilżą i opadami śniegu. 

– Apelujemy do właścicieli i zarządców budynków o niezwłoczne usuwanie sopli lodu z dachów i gzymsów. Stanowią one realne zagrożenie dla zdrowia i życia przechodniów – podkreślają przedstawiciele miasta.

Władze zapewniają, że sytuacja jest na bieżąco monitorowana, a dalsze działania zimowe będą dostosowywane do aktualnych prognoz pogody.


Napisz komentarz

Komentarze