Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Politycy Polski2050 mówią "dość rozdawnictwu"? Chcą wspomóc przedsiębiorców

Politycy Polski2050 mówią "dość rozdawnictwu"? Chcą wspomóc przedsiębiorców
Screenshot_20230415-120015~3

Wczoraj na Rynku w Rzeszowie odbyła się konferencja prasowa Polski2050, w której działacze tej partii przedstawili postulaty "państwa na 6". Parę dni wcześniej zrobiono to w Ustrzykach Dolnych. Udział w konferencji wzięli Sylwester Korycki, Elżbieta Burkiewicz i Krzysztof Stańko.

Przedstawiciele partii Hołowni przypomnieli o postulatach, które były omawiane na poprzedniej konferencji prasowej. Możecie o niej przeczytać tutaj. Przypomnieli oni potrzebę wsparcia psychiatrii dziecięcej, punktualności transportu publicznego (wskazano, że 1/3 pociągów w PKP wciąż się spóźnia), a także o edukacji (dzieci od najmłodszych lat powinny uczyć się języka angielskiego)

Sylwester Korycki wypowiedział się o przedsiębiorczości, zauważył on, że zmniejsza się inwestycje i następuje ciągła zmiana przepisów. Zaznaczył on, że trzeba uprościć system podatkowy i zmienić system naliczania składki zdrowotnej:
 


 

Teraz przedsiębiorca płaci ją w zależności od wypracowanego zysku, nawet tego, który pochodzi ze sprzedaży środków trwałych, a przecież gdy trafi do szpitala nie będzie lepiej traktowany dlatego, że płaci więcej. Nie dostanie złotej kaczki, tylko taką jak każdy inny pacjent.


 


Elżbieta Burkiewicz, kandydatką na kandydatkę do Sejmu zauważyła, że w Polsce brakuje domniemania niewinności przedsiębiorcy. Często w Polsce zdarzały się sytuację, że przedsiębiorca był dręczony i niszczony, póki nie udowodni mu się winy. 
 

Blokowanie kont przedsiębiorcy z powodu podejrzeń bez udowodnienia winy jest działaniem na szkodę nie tylko tego przedsiębiorcy, ale również jego pracowników i ich rodzin, a finalnie całego państwa.


- mówiła Burkiewicz

Na potrzebę rozwoju przedsiębiorczości mówił też Krzysztof Stańko, członek zarządu regionalnego partii Polska2050 Szymona Hołowni
 


 

Polska na 6 to Polska, w której rodzimi przedsiębiorcy, zwłaszcza ci mali i średni, mogą rozwinąć skrzydła. Przedsiębiorcy są jednym z głównych motorów rozwoju gospodarczego. Tworzą miejsca pracy i generują inwestycje. Trzeba pozwolić im swobodnie działać i z szacunkiem odnosić się do płaconych przez nich i ich pracowników podatków. Pieniądze podatników nie powinny być marnowane na fanaberie władzy i nieodpowiedzialne rozdawnictwo.


 


Stańko uważa, że kampania wyborcza nie może być czasem składania populistycznych obietnic bez pokrycia. W ramach spotkań "Stabilna Gospodarka" Polska2050 przez 1,5 roku miała odbyć spotkania z ponad 1000 przedsiębiorcami. Przedsiębiorcy mieli zauważyć, że kolejne "programy plus" jeszcze bardziej ich dobiją, bo to oni głównie płacą podatki na te programy. 
 

Jakie postulaty ma Polska2050 dla przedsiębiorców?


To min żadnych podwyżek PIT, CIT i VAT przez trzy lata po wyborach, tak aby poznać skalę uwolnionego wzrostu gospodarczego. Podatki mają być przewidywalne, a zmiany podatków mogą być maksymalnie dwa razy do roku (1 stycznia lub 1 lipca). Polska2050 deklaruje, że wszystkie zmiany podatków będą konsultowane społecznie i będzie odpowiednie długi vacatio legis. 
 

Polska 2050 zauważa, że dziś przedsiębiorca musi odprowadzić podatek VAT niezależnie od tego, czy faktura została opłacona. To zwłaszcza w małych firmach prowadzi często do utraty płynności. Wprowadzimy zasadę zwalniającą z takiego obowiązku do momentu uregulowania należności przez dłużnika.


 

Ugrupowanie Szymona Hołowni uważa, że zasiłek chorobowy powinien być wypłacany od pierwszego dnia. Na ZUS powinien spoczywać także obowiązek weryfikacji zwolnień lekarskich. 


Ważnym punktem programu Polski2050 jest domniemanie niewinności podatnika. Politycy tej partii uważają, że nie może być tak, że w chwili podejrzenia przedsiębiorcy blokowane są wszystkie konta bankowe. Taka sytuacja może być dopiero w momencie, gdy wina przedsiębiorcy zostanie udowodniona. 
 

Politycy tej partii chcą także wprowadzić karania urzędów za brak dotrzymania terminów i błędnych decyzji. Dlatego też politycy Hołowni zadeklarowali wprowadzenie tzw. karniaków, czyli kar finansowych za przekroczenie terminów i błędnych decyzji. Politycy chcą też uproszczenia dochodzenia odszkodowania od Skarbu Państwa. 
 

Punkty programu Polska2050 Szymona Hołowni

Zbiorczo

Zbiorczo

image

image

Screenshot_20230415-120015~2

Screenshot_20230415-120015~2


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów