Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Areszt dla podejrzanego o włamania do mieszkań w Rzeszowie

Areszt dla podejrzanego o włamania do mieszkań w Rzeszowie
303-251251

Autor: fot. KMP Rzeszów

Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował, że mężczyzna podejrzany o włamania do mieszkań, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Wcześniej policjanci przedstawili mu 13 zarzutów.

W ostatnich miesiącach rzeszowscy policjanci informowani byli o przydatkach włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych na terenie Rzeszowa. Do włamań dochodziło przede wszystkim na terenie działania komisariatu na Baranówce.

Pojedyncze zdarzenia miały miejsce również w innych częściach miasta, dlatego nad wyjaśnieniem sprawy i ustaleniem sprawcy pracowali policjanci z komisariatów miejskich oraz wydziału kryminalnego.

Tożsamość włamywacza ustalono w efekcie działań policjantów operacyjnych z komisariatu na Baranówce i kryminalnych z komendy miejskiej.

Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Ostatecznie, w ubiegłą niedzielę, policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę w jednym z rzeszowskich hoteli.

Zebraniem materiału dowodowego umożliwiającego przedstawienie mężczyźnie zarzutów zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

W poniedziałek 28 listopada przedstawili mu 13 zarzutów dotyczących usiłowania oraz kradzieży z włamaniem. Łączną wartość strat oszacowali na kwotę ponad 80 tysięcy złotych. 34-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył krótkie wyjaśnienia.

Akta sprawy policjanci przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów. W poniedziałek prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Rzeszowie z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i dzisiaj zastosował wobec mieszkańca powiatu jarosławskiego 3 miesięczny areszt.

Kara przewidziana za kradzież z włamaniem wynosi do 10 lat pozbawienia wolności. Ponieważ 34-latek działał w warunkach recydywy, kara ta może być wyższa.

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów