Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Wybory Samorządowe 2024

Rzeszów jest najważniejszy! Zawsze!
Rzeszów jest najważniejszy! Zawsze!

Te słowa wybrzmiały na rzeszowskim Rynku wielokrotnie podczas ostatniej w kampanii wyborczej konferencji prasowej Konrada Fijołka.

19.04.2024 18:34
Waldemar Szumny z PiS: Jacek Strojny moim zastępcą. Strojny oświadczyny odrzuca
Waldemar Szumny z PiS: Jacek Strojny moim zastępcą. Strojny oświadczyny odrzuca

Waldemar Szumny – jeden z założycieli Prawa i Sprawiedliwości i kandydat tej partii w wyborach na prezydenta Rzeszowa zapowiedział, że jego zastępcą w ratuszu będzie Jacek Strony z Razem dla Rzeszowa.

19.04.2024 18:10
Wybory samorządowe 2024. W niedzielę druga tura. Od północy już cisza wyborcza
Wybory samorządowe 2024. W niedzielę druga tura. Od północy już cisza wyborcza

W niedzielę 21 kwietnia odbędzie się ponowne głosowanie w gminach i miastach, w których 2 tygodnie temu nie udało się wybrać wójtów, burmistrzów i prezydentów.

19.04.2024 09:16
II tura w mediach społecznościowych – porównanie kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich
II tura w mediach społecznościowych – porównanie kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich

Choć wyniki wyborów samorządowych zostały już ogłoszone, w wielu miastach wojewódzkich wciąż nie udało się wyłonić prezydentów miast podczas I tury wyborów. Należy zauważyć, że zgodnie z raportem PRCN „Kandydaci na Prezydentów miast wojewódzkich w social mediach - Który z kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich jest top influencerem?”, aktywność kandydatów w mediach społecznościowych wywarła niepodważalny wpływ na ostateczne wyniki wyborów. Wielu z TOP kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich na platformach społecznościowych już w I turze zdeklasowało rywali.

18.04.2024 16:50
Kto głosuje, ten się liczy! II tura wyborów samorządowych w Rzeszowie. Zadbajmy o lepszą frekwencję
Kto głosuje, ten się liczy! II tura wyborów samorządowych w Rzeszowie. Zadbajmy o lepszą frekwencję

Druga tura wyborów w Rzeszowie już w najbliższą niedzielę. Weźmy w niej udział - każdy głos się liczy! Pamiętajmy także, że głosować mogą nie tylko osoby zameldowane, ale również te, które mieszkają w tym mieście na stałe. Żeby zmienić miejsce głosowania nie trzeba nawet wychodzić z domu. Czas jest do 18 kwietnia!

16.04.2024 12:32
Poseł Adam Dziedzic i Komitet Wyborczy Wyborców Trzecia Droga Porozumienie Służy Ludziom popierają Konrada Fijołka jako swojego kandydata w II turze wyborów na Prezydenta Miasta Rzeszowa
Poseł Adam Dziedzic i Komitet Wyborczy Wyborców Trzecia Droga Porozumienie Służy Ludziom popierają Konrada Fijołka jako swojego kandydata w II turze wyborów na Prezydenta Miasta Rzeszowa

Porozumienie pomiędzy Prezydentem Konradem Fijołkiem i Posłem Adamem Dziedzicem. Wicepremier Władysław Kosiniak - Kamysz w Rzeszowie o porozumieniu z Komitetem Wyborczym Wyborców Trzecia Droga Porozumienie Służy Ludziom

15.04.2024 14:23
We współpracy siła!
We współpracy siła!

Prezydent Gdańska Aleksandra Dukiewicz na ostatniej prostej wspiera Konrada Fijołka.

15.04.2024 14:19
Nie tylko wielkie miasta. Przed nami druga tura wyborów samorządowych
Nie tylko wielkie miasta. Przed nami druga tura wyborów samorządowych

W niedzielę 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. To pojedynki jeden na jeden między kandydatami, którzy 7 kwietnia osiągnęli najlepsze wyniki.

15.04.2024 10:43
Co jest ważne dla Polski? Co jest ważne dla Rzeszowa? Adam Michnik, Tomasz Grodzki i Gabriela Morawska - Stanecka w Rzeszowie na debacie senackiej „Senat blisko obywatela”.
Co jest ważne dla Polski? Co jest ważne dla Rzeszowa? Adam Michnik, Tomasz Grodzki i Gabriela Morawska - Stanecka w Rzeszowie na debacie senackiej „Senat blisko obywatela”.

Debata na którą zaprasza Senator Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Grodzki oraz Senatorka Rzeczypospolitej Polskiej Gabriela Morawska-Stanecka odbędzie się 16 kwietnia 2024 r., godz. 18.00 w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 83. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

14.04.2024 11:24    1
Sportowcy wraz prezydentem podsumowują kadencję i planują przyszłość
Sportowcy wraz prezydentem podsumowują kadencję i planują przyszłość

Co zmieniło się na przestrzeni trzech ostatnich lat, jakie inwestycje sportowe powstały, z jakich sportowych wydarzeń mogli cieszyć się mieszkańcy, a także jaki jest plan na sport w Rzeszowie w przyszłości. Wszystko to było tematem podsumowującej niemal trzyletnie działania Konrada Fijołka konferencji prasowej, zorganizowanej na rzeszowskich bulwarach przy pumptracku.

13.04.2024 16:22
Mieszkasz w Rzeszowie, ale nie jesteś zameldowany? Też masz prawo głosu!
Mieszkasz w Rzeszowie, ale nie jesteś zameldowany? Też masz prawo głosu!

Druga tura wyborów w Rzeszowie już za tydzień. Głosować mogą nie tylko osoby zameldowane, ale również te, które mieszkają w tym mieście na stałe. Żeby zmienić miejsce głosowania nie trzeba nawet wychodzić z domu. Pamiętajcie: każdy głos się liczy. Czas jest do 18 kwietnia!

12.04.2024 14:56
Rzeszów stawia na kulturę
Rzeszów stawia na kulturę

Ponad 42 mln zł zostało przeznaczonych na kulturę w tegorocznym budżecie. To pozwoli na realizację aż 1,5 tys. wydarzeń. Nie sposób wymienić wszystkiego co będzie się działo. Te ważniejsze to Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury, festiwal Źródła Pamięci. Szajna – Grotowski – Kantor czy nieco młodsze wydarzenia jak Re: Rzeszów Festival, albo Karpaty na Widelcu.

10.04.2024 16:58    2
Wystartowała druga część kampanii prezydenckiej Konrada Fijołka
Wystartowała druga część kampanii prezydenckiej Konrada Fijołka

Na osiedlu Tysiąclecia w gronie społeczników, rady osiedla oraz radnych miejskich Rozwoju Rzeszowa i Koalicji Obywatelskiej, prezydent Konrad Fijołek rozpoczął drugą część kampanii prezydenckiej, która opierać się będzie głównie na spotkaniach z mieszkańcami na osiedlach.

09.04.2024 16:16
Wyniki wyborów samorządowych. Polska znowu podzielone
Wyniki wyborów samorządowych. Polska znowu podzielone

Wschód należy do Prawa i Sprawiedliwości, a zachód i centralna Polska głosuje inaczej. Tak wynika z oficjalnych wyników wyborów samorządowych.

09.04.2024 08:08
Do kiedy z naszych ulic muszą zniknąć plakaty wyborcze? Sprawdź, co za to grozi
Do kiedy z naszych ulic muszą zniknąć plakaty wyborcze? Sprawdź, co za to grozi

Za nami wybory. Przed nami… czas na  sprzątanie po wyborach. Z ulic muszą teraz zniknąć banery, ulotki, plakaty. Bo inaczej posypią się kary. Ile czasu mają na to komitety wyborcze?

09.04.2024 06:55