Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Powiat Rzeszowski

Nowy oddział ratunkowy w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

Od minionego wtorku w szpitalu MSWiA w Rzeszowie działa Szpitalny Oddział Ratunkowy. To druga taka struktura w Rzeszowie. Jego powstanie podyktowane było koniecznością odciążenia Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2.
Nowy oddział ratunkowy w szpitalu MSWiA w Rzeszowie
prof. Krzysztof Gutkowski, dyrektor Szpitala MSWiA w Rzeszowie, podczas uroczystości otwarcia prezentuje nowy SOR

Autor: zdjęcie udostępnione przez dyrekcję Szpitala MSWiA w Rzeszowie.

Nowy SOR zlokalizowany został w wybudowanym kilka lat temu budynku przylegającym do znanego wszystkim obiektu szpitalnego MSWiA przy ul. Krakowskiej. Powstał tu też podjazd dla karetek i lądowisko dla śmigłowców LPR . 

Uruchomienie drugiego SOR-u w Rzeszowie odbiło się szerokim echem nie tylko w środowiskach politycznych, samorządowych czy medycznych. Z jego powstania cieszą się zwykli mieszkańcy regionu, albowiem to oni będą mogli liczyć na szybszą pomoc medyczną w nagłych wypadkach.

- Dokonamy wszelkich starań, aby potencjał naszego zakładu systematycznie rozwijać. W ostatnim czasie szpital wzbogacił się o nowy tomograf komputerowy, właśnie uruchomiliśmy procedurę zakupu nowego rezonansu magnetycznego. Urządzenie to pozwoli nie tylko na nowoczesną diagnostykę naszych pacjentów, ale także na rozwój naukowy kadry lekarskiej - mówił, podczas uroczystości otwarcia SOR, prof. Krzysztof Gutkowski, dyrektor Szpitala MSWiA w Rzeszowie. 

Na Szpitalny Oddział Ratunkowy mieszkańcy Rzeszowa czekali niemal połowę dekady. Otwarcie opóźniła pandemia, podczas której w budynku działał największy na Podkarpaciu szpital dla chorych na COVID-19. 

 


Nowy SOR, który powstał ze wsparciem finansowym MSWiA, ministerstwa zdrowia i Unii Europejskiej, w ramach programu Infrastruktura i Środowisko, to dopiero początek działań prof. Krzysztofa Gutkowskiego.

- W najbliższym czasie poszerzymy zakres działalności szpitala o kliniczny oddział gastroenterologii i endokrynologii, który będzie ważnym wsparciem dla przeciążonego oddziału chorób wewnętrznych – zaznacza nowy dyrektor szpitala.

To nie jedyne plany. Kolejne wiążą się z rozbudową szpitala o nowe skrzydło, w którym powstanie oddział kardiochirurgii i neurochirurgii, anestezjologii i intensywnej terapii, a także nowoczesna pracownia endoskopowa.

W działaniach związanych z rozbudową podmiotu leczniczego nie zapomniano o kwestiach komunikacyjnych. Jeszcze w tym roku zostanie oddany do użytku dwupoziomowy parking. Ten dostępny będzie dla pacjentów, a nad przestrzeniami przeznaczonymi do parkowania zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne. To zaś będzie się wiązało z obniżenie kosztów funkcjonowania szpitala.


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów