Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama APDOMI - Zamieszkaj jak lubisz!
wtorek, 6 maja 2025 18:46
WAŻNE
Reklama

Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Dom Kultury w Adamówce ma szansę na wygraną

Podziel się
Oceń

Blisko trzy dekady temu zrodził się pomysł, podszyty nadzieją na uhonorowanie i promocję wybitnych osiągnięć polskiego budownictwa w dziedzinach modernizacji, remontów, renowacji i adaptacji. Ogólnopolski Konkurs Otwarty "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." stał się unikatową platformą, a prestiżowa statuetka i tytuł "Modernizacja Roku" lub "Budowa XXI wieku" są cenionym wyróżnieniem dla inwestorów, wykonawców i projektantów.
Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Dom Kultury w Adamówce ma szansę na wygraną

Źródło: materiały inwestora

Ranga i zasięg Konkursu nieustannie rosną od 29 lat. Lawinowo zwiększająca się liczba zgłoszeń – od kilkudziesięciu w 1999 roku, przez ponad 500 w latach 2006-2009, aż po ponad 900 w roku 2012 i utrzymująca się na wysokim poziomie do dziś – świadczy o pozytywnych przemianach w naszym otoczeniu, rosnącej trosce o dziedzictwo narodowe i znaczącym wkładzie Polski w rozwój cywilizacji. Sukces Ogólnopolskiego Konkursu stał się inspiracją dla inicjowania lokalnych konkursów miejskich i gminnych, promujących regionalne osiągnięcia.

W ogólnopolskim plebiscycie na czele stawki w skali kraju jest budowa Domu Kultury wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną w Adamówce. Warto wejść i oddać głos na tę inwestycję. 

To obiekt wolnostojący, o trzech kondygnacjach nadziemnych, składający się z dwóch skrzydeł połączonych wspólną, środkową przestrzenią komunikacyjną. To obiektem użyteczności publicznej, dostosowany do osób niepełnosprawnych oraz zaopatrzony w dźwig osobowy.
Kształt budynku definiują dwie duże sale znajdujące się na 1 piętrze budynku, tj. sala wielofunkcyjna z zapleczem kuchennym, cateringowym oraz pomieszczeniami z toaletami ogólnodostępnymi w skrzydle B budynku, oraz sala widowiskowa przeznaczona na ponad 200 osób wraz z pomieszczeniami biurowymi, oraz pomieszczeniem dla operatora. Cechą charakterystyczną obiektu są ściany szczytowe odchylone od pionu ściany o 5°.
Parter budynku w centralnej części stanowi hol wejściowy łączący funkcje poszczególnych skrzydeł budynku. W części północnej (skrzydło A) mieszczą się pomieszczenia pracowni muzycznej i plastycznej z zapleczem, toalety ogólnodostępne, magazyn zaplecza scenicznego (w tym garderoby) oraz pomieszczenie techniczne z zapleczem sanitarnym i kotłownia. W skrzydle południowym (skrzydło B) na parterze zlokalizowana jest kawiarnia z jej zapleczem, biblioteka z pomieszczeniem administracyjnym oraz strefa biurowa, oraz socjalno-sanitarna.


Usytuowanie obiektu i jego geometria kreuje możliwość wielorakiego wykorzystania rekreacyjno-rodzinno-gminnego. Sąsiedztwo wiaty scenicznej oraz boiska sportowego umożliwia wszechstronne wykorzystanie potencjału budynku, jaki bezwzględnie posiada.
Budynek zaopatrzony jest w instalację wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, elektryczną i teletechniczną.

Dane charakterystyczne obiektu i inwestycji:
- powierzchnia użytkowa budynku: 1.644,30 m2
- powierzchnia całkowita: 1.869,90 m2
- powierzchnia zabudowy: 835,11 m2
- kubatura budynku: 8.206,44 m3
- wysokość budynku: 12,27 m
- ilość kondygnacji 3 nadziemne

Inwestor: Gmina Adamówka

Wykonawca" KARPAT-BUD Sp. z o.o.

Więcej przeczytasz na stronie: 


Napisz komentarz

Komentarze

Kasia 06.05.2025 14:41
brawo!!! Wspaniały obiekt🥰