Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Grudzień czasem prezentów: dwie emerytury w jednym miesiącu

Grudzień może być dobry finansowo dla sporej grupy emerytów. Jak dobrze pójdzie, to na ich konta wpłyną aż 2 emerytury: na początku i na końcu miesiąca.

Jak to możliwe? Otóż jest to możliwe dzięki kalendarzowi wypłat emerytur – odpowiada „Fakt”. Według jego szacunków – wśród tych szczęściarzy będzie milion osób.

Kalendarz wypłat emerytur

ZUS wypłaca renty i emerytury w siedmiu terminach: 1, 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia miesiąca. W poprzednich latach było tak, że seniorzy, których emerytury trafiają na konta 25 lub 1 dnia miesiąca, w grudniu przelew z ZUS witali przed tymi datami. 

A zatem część emerytów dostawała pieniądze jeszcze przed Bożym Narodzeniem, a ci, których świadczenia wpływały 1 stycznia, pieniądze dostawali jeszcze w grudniu. 

Na początku i na końcu miesiąca

Podobnie – prognozuje dziennik – może być w tym roku. Ci, którzy otrzymują emerytury 1 dnia miesiąca, w grudniu będą mogli się cieszyć podwójnym przelewem: na początku i na końcu miesiąca – jeszcze przed sylwestrowymi fajerwerkami. 

„Wszyscy seniorzy powinni dostać grudniową wypłatę jeszcze przed świętami. W pierwszym tygodniu grudnia wypłat doczekają osoby mające termin przelewu lub przekazu ustalony na 5, 6 lub 10 dzień miesiąca (10 grudnia to niedziela, więc wypłata powinna dojść 8 grudnia). 

Kto ma termin na 15 i 20 grudnia może się spodziewać pieniędzy o czasie. Przed Wigilią wypłaty dotrą do osób mających termin przelewu lub przekazu na 25 grudnia” – czytamy. 

Styczeń to długi miesiąc

Ci emeryci, na konta których w grudniu wpłyną dwie emerytury, powinni jednak pamiętać o tym, żeby nie zaszaleć. A sylwestrowy nastrój możemy temu sprzyjać. 

Powinni pamiętać, że przed nimi styczeń, który trzeba będzie przeżyć z drugiej emerytury. 

 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów