Prezydent Fijołek: Rzeszów rzucił komisję na kolana
Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek, nie kryje entuzjazmu, ogłaszając werdykt 1 lipca. Podkreślił, że to dowód na to, iż mieszkańcy Rzeszowa, już znani w Polsce ze swej miłości do sportu, teraz zyskają europejskie uznanie. „Takiej prezentacji chyba nie widziała w całej Europie” – mówił, wspominając o spektakularnym wystąpieniu z 16 czerwca, które „rzuciło komisję na kolana”. Prezydent zaprosił wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w tworzeniu programu obchodów, zapowiadając powołanie specjalnego sztabu koordynującego inicjatywy.
Jednym z kluczowych elementów przygotowań do roku 2026 będzie otwarcie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego przy ul. Wyspiańskiego. „To będzie wielkie święto w Rzeszowie” – dodał Fijołek, wskazując na rosnącą infrastrukturę sportową miasta.
Marta Niewczas: Sport to realizacja marzeń i „elektrownia atomowa” zdrowia
Radość z przyznanego tytułu wyraża również Marta Niewczas, miejska radna i sześciokrotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym. Dla niej to potwierdzenie, że „marzenia nie są po to, żeby o nich śnić, tylko żeby je realizować”. Niewczas widzi w tym tytule potężny projekt motywacyjny, który ma przypominać o konieczności dbania o zdrowie. „Ten tytuł ma promieniować, jak elektrownia atomowa” – obrazowo podkreślała, wzywając jednocześnie do wytężonej pracy: „Do roboty!”. Radna wierzy, że Rzeszów pokaże Europie, że sport w mieście pisany jest przez wielkie „S”, a wydarzenia przyciągną do miasta sportowców z całego kontynentu.
Krzysztof Ignaczak: Sport dla każdego – od młodzieży po seniorów
Również Krzysztof Ignaczak, były siatkarz Asseco Resovii, nie kryje swojego zadowolenia. „To ogromny sukces Rzeszowa” – stwierdził. W 2026 roku Rzeszów planuje bogaty cykl imprez sportowych, które zaangażują zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. W kalendarzu znajdą się między innymi:
- Wyścigi kolarskie
- Biegi
- Zawody pływackie
- Rywalizacje na rolkach
- Uliczne zmagania, takie jak parkour
Ignaczak wyraził nadzieję, że te inicjatywy zainspirują młodzież do odkrywania sportu jako pasji życiowej. Liczy również na to, że wydarzenia te zachęcą osoby starsze do aktywności fizycznej, przypominając ponadczasową sentencję: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.
Przed Rzeszowem rok intensywnych przygotowań. Bez wątpienia 2026 będzie czasem wyjątkowym dla mieszkańców i całej sportowej społeczności regionu. Czy stolica Podkarpacia w pełni wykorzysta potencjał tego zaszczytnego tytułu, stając się europejskim wzorem w promowaniu sportu i zdrowego trybu życia?
Napisz komentarz
Komentarze