Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Remont ulicy Grunwaldzkiej dobiega końca!

Jeden z głównych rzeszowskich deptaków – ulica Grunwaldzka – już niebawem będzie w pełni gotowy. Przebudowa tego znaczącego i symbolicznego odcinka miasta zakończy się szybciej, niż pierwotnie planowano. Z nowej, odświeżonej nawierzchni mieszkańcy będą mogli korzystać już w tym miesiącu, a cały remont trwał mniej niż rok.
Remont ulicy Grunwaldzkiej dobiega końca!

Autor: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Będzie zielono

W ostatnich dniach do Rzeszowa dotarły graby, które zostaną nasadzone wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. Dzięki temu deptak stanie się nie tylko miejscem do spacerów, ale także przyjemną, zieloną przestrzenią do odpoczynku. Ta inicjatywa nasadzenia drzew to inicjatywa Pana Prezydenta Konrada Fijołka, który dąży do tego, by Rzeszów stawał się coraz bardziej przyjaznym miejscem do życia. Na nowym deptaku znajdziemy liczne strefy relaksu, w tym parklety – siedziska połączone z donicami pełnymi zieleni, które zostaną umieszczone na placu przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej. Dodatkowo zamontowane zostaną nowe ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci, co uczyni przestrzeń jeszcze bardziej funkcjonalną.

Nowa nawierzchnia i przestrzeń przed Uniwersytetem Rzeszowskim

Deptak Grunwaldzki zyskał nową nawierzchnię, która znacząco poprawi estetykę i komfort użytkowania tej przestrzeni. Zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków, odcinek od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Kopernika został pokryty szarą kamienną kostką. Natomiast odcinek od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego został wyłożony płytami granitowymi o wymiarach 30 na 60 cm, podobnymi do tych, które kilka lat temu pojawiły się na innych rzeszowskich deptakach – ulicach Kościuszki i 3 Maja.

Przyjazne miasto dla mieszkańców

Rzeszów w ostatnich latach dynamicznie się rozwija, stając się coraz bardziej przyjaznym miejscem do życia. Nowe deptaki i strefy wypoczynku sprawiają, że miasto staje się zielone i przyjemne. Z każdym nowym projektem Rzeszów zyskuje na atrakcyjności zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających.

Czy Waszym zdaniem miasto powinno kontynuować remonty i tworzenie nowych deptaków, by Rzeszów stawał się jeszcze piękniejszy i bardziej funkcjonalny?


Podziel się
Oceń

Komentarze