Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Drukarnia Rzeszów

Projektowanie w Minecraft przestrzeni miejskiej dla pszczół

Projektowanie w Minecraft przestrzeni miejskiej dla pszczół
Pszczoły-ink
Gmina Miasto Rzeszów zaprasza uczniów szkół podstawowych miast członkowskich Unii Metropolii Polskich do udziału w pierwszym ogólnopolskim projektowaniu online przestrzeni miejskiej w Minecraft i Druku 3D. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie, grając w swoją ulubioną grę. 

 

Minecraft jest to gra, którą pokochały tysiące. Możemy pozyskiwać surowce, dbać o przetrwanie naszej postaci, zwiedzać nowe światy, walczyć z przeciwnikami, ale przede wszystkim budować swoją pozycję. Minecraft pozwala graczom na budowanie i niszczenie obiektów położonych w naszym świecie gry. Możemy w niej zrobić niemal wszystko, a ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia. Nic dziwnego, że stała się ona tak popularna.

Dlaczego pszczoły?


Nie każdy wie, jak istotne są pszczoły. Ponad trzy czwarte upraw żywności częściowo zależy od owadów zapylających, takich jak pszczoły. Choć wydaje nam się, że pszczół zapylających kwiaty nie brakuje, nie możemy zapomnieć, że owady te obecnie są zagrożone wyginięciem. Minecraft połączył siły z WWF, oferując artykuły z motywami Minecraft. Odkryj w grze, jak pszczoły mogą tchnąć życie w swoje otoczenie, przynosząc szybszy wzrost plonów, przytulne ule i lepki miód.

Zasady konkursu


Zadaniem drużyn reprezentujących dane miasto będzie zaplanowanie i zaprojektowanie terenów rekreacji sportowej w środowisku miejskim swojego miasta uwzględniając w projekcie symbol rozpoznawczy reprezentującego miasta.  Zwycięscy będą reprezentować Miasto Rzeszów w projekcie ogólnopolskim pt.: ,,Miejski projekt - wizja miast w Minecraft i Druku 3D" w dwóch kategoriach wiekowych:

I kategoria - klasy 1 do 4 (6-osobowa drużyna)

II kategoria - klasy 5 do 8 (6-osobowa drużyna)

Dzieci zawalczą o medale i zwycięskie puchary:

  • I miejsce: 1000,00 zł brutto dla drużyny oraz nagrody rzeczowe od firmy G2A (w kategorii klas 1-4)

  • I miejsce: 1000,00 zł brutto dla drużyny oraz nagrody rzeczowe od firmy G2A (w kategorii klas 5-8)

  • Nagrody - gadżety Minecraft dla wszystkich dzieci uczestniczących w projekcie przekaże firma Microsoft


Oprócz nagród, dzieci będą miały okazję nabyć dodatkowe umiejętności, takie jak koncentracja, spostrzegawczość, szybka ocena sytuacji, samodzielność w podejmowaniu decyzji, wyobraźnie przestrzenną. Będzie to dobre rozwiązanie na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Wytyczne



  • praca musi być samodzielna

  • do budowania przestrzeni konkursowej należy użyć płaskiego świata

  • do budowania można wykorzystać konstruktora kodów oraz agenta

  • po wykonaniu projektu należy przygotować prezentację w postaci filmu - wirtualnego spaceru po mapie z komentarzem słownym autora lub napisami. Długość filmu nie powinna przekraczać 12 minut

  • wraz z filmem należy przesłać opis wykonywanego projektu maksymalnie na 700 znaków (ze spacjami)

  • dodatkowym atutem będzie również stworzenie modelu 3D, który będzie nawiązywał do tematyki konkursu. Model należy wykonać na osobnej mapie, która zostanie udostępniona uczestnikom konkursu.


 

 

Podziel się
Oceń

Komentarze
Reklama Drukarnia Rzeszów