Pokolenia zjednoczone pod znakiem św. Floriana
Historia OSP Bratkowice to przede wszystkim historia ludzi – pokoleń druhen i druhów, którzy przez 120 lat z oddaniem dbali o bezpieczeństwo swoich sąsiadów. Jednostka od samego początku istnienia stanowiła filar lokalnej społeczności, nie tylko gasząc pożary i usuwając skutki klęsk żywiołowych, ale także aktywnie uczestnicząc w życiu kulturalnym i społecznym wsi.
Dziś OSP Bratkowice łączy bogatą tradycję z nowoczesnością, będąc wzorem zaangażowania dla młodszych pokoleń.
Nowoczesny sprzęt na straży bezpieczeństwa
Jubileusz to nie tylko czas podsumowań, ale i dynamicznego rozwoju. OSP Bratkowice stale podnosi swoje kwalifikacje oraz rozwija możliwości techniczne. W ostatnim czasie jednostka została mocno doposażona w ramach Programu #OLiOC.
Do bazy sprzętowej strażaków trafił nowoczesny ekwipunek, w tym: motopompa do wody czystej, wydajna pompa szlamowa a także komplet profesjonalnych węży strażackich.
Nowy sprzęt będzie kluczowym wsparciem podczas codziennych działań ratowniczych, znacząco podnosząc efektywność akcji oraz bezpieczeństwo samych ratowników.
Wojewoda Podkarpacki składa gratulacje
Tak wyjątkowa rocznica spotkała się z uznaniem władz wojewódzkich. Oficjalne gratulacje dla całej społeczności strażackiej z Bratkowic złożyła Wojewoda Podkarpacki, Teresa Kubas-Hul.
- To 120 lat służby, odwagi i gotowości do niesienia pomocy. Pokolenia druhen i druhów tworzyły historię jednostki, która od lat dba o bezpieczeństwo mieszkańców i aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Gratuluję pięknego jubileuszu i życzę kolejnych lat bezpiecznej służby na rzecz mieszkańców - podkreśliła wojewoda Teresa Kubas-Hul.
Wszystkim strażakom z OSP Bratkowice życzymy tylu samo powrotów, co wyjazdów oraz niesłabnącej satysfakcji z pełnionej misji!
Napisz komentarz
Komentarze