Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

OTWARCIE KAMPEROWISK NA ROZTOCZU

Cztery nowe miejsca obsługi kamperów na Roztoczu Wschodnim otwarte zostaną już za niecały miesiąc. Obiekty z pełną infrastrukturą taką jak toalety, prysznice, podłączenie mediów i miejsca do zrzutu ścieków znajdują się w Baszni Dolnej, Horyńcu-Zdroju, Jędrzejówce i Lubaczowie.
OTWARCIE KAMPEROWISK NA ROZTOCZU

Źródło: Wawrzyniec Augustyn

To szczególnie dobra informacja dla wszystkich turystów podróżujących w ten sposób, bo Roztocze Wschodnie szczególnie nadaje się do tego typu turystyki, którą cechuje wolność i bliskość z naturą. To też nowe turystyczne otwarcie dla powiatu lubaczowskiego, w którym dotychczas brakowało takich obiektów. Inwestycję zrealizował Związek Powiatowo-Gminny „Ziemia Lubaczowska”.

Otwarcie obiektów nastąpi 14 czerwca 2024 r. w ramach festiwalu "KRAINA ROZTOCZE. WEŹ DRUGI ODDECH",  na czas którego nowiutkie kamperowiska będą dostępne bezpłatnie z pełnym zapleczem, a pierwsi goście mogą liczyć na niespodzianki. Dodatkowo w sobotę 15 czerwca warto odwiedzić również Teddy Camp w Cieszanowie, który będzie otwarty dla wszystkich całkowicie za darmo. 

Wydarzenie "KRAINA ROZTOCZE. WEŹ DRUGI ODDECH" to impreza nie tylko dla turystów podróżujących kamperami, to wydarzenie dla wszystkich spragnionych odpoczynku i przygody. Event potrwa do 16 czerwca i oferować będzie atrakcje od samego rana do późnej nocy. Już kilka minut po 04:00, na wzgórzu Monasterz odbędzie się powitanie Słońca przy dźwiękach CK Kapeli. Będzie to okazja, aby tanecznie i ze śpiewem przywitać nowy dzień i w doskonałym nastroju ruszyć odkrywać kolejne punkty programu. A będzie ciekawie, bowiem swoje drzwi otwiera na przykład jedna z najstarszych, drewnianych cerkwi w Polsce – cerkiew w Radrużu. Dodatkowo zostaną tam przeprowadzone warsztaty z pisania ikon, które każdy uczestnik zabierze ze sobą na pamiątkę do domu. 

Dla aktywnych rodzin idealny będzie rajd pieszy pn. „W poszukiwaniu muszelek z morza mioceńskiego” w okolicy Huty Różanieckiej. To właśnie nad tą wioską góruje klif morza mioceńskiego, z którego będzie można wydobyć muszelki sprzed 15 mln lat. 

Specjalnie dla smakoszy zorganizowane zostaną warsztaty „Burger-proziak od podstaw”, czyli połączenie najsłynniejszego dania fast-food z regionalnym produktem, którym jest proziak. 

Noc zapowiada się równie ciekawie jak dzień. Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach zaprasza na obserwacje gwiazd wraz z wykładem a Horyniec-Zdrój na kino plenerowe. A każdy, kto lubi poczuć dreszczyk emocji, powinien wybrać się do Gorajca, którym zawładną duchy dawnych mieszkańców. Trzeba będzie je odnaleźć na cmentarzu, przy kapliczkach, w lesie czy piwnicach a wtedy te wskażą drogę do kolejnych etapów i zakończenia nocnej gry wiejskiej. 

Serdecznie zapraszamy na imprezę "Kraina Roztocze. Weź Drugi Oddech" – miejsce, gdzie muzyka, kultura i przygoda spotykają się w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski.

Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny tutaj: https://podkarpackie.travel/artykuly/kraina-roztocze-wez-drugi-oddech 

ŹRÓDŁO: Wawrzyniec Augustyn

 

 

 

 


Podziel się
Oceń

Komentarze