Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Estrada Rzeszowska zaprasza na kolejny koncert w Letnim Ogródku Kulturalnym - 3 czerwca zagra Bukowicz

Estrada Rzeszowska zaprasza na kolejny koncert w Letnim Ogródku Kulturalnym - 3 czerwca zagra Bukowicz
DWORZEC_BUKOWICZ_DWORZEC
Letni Ogródek Kulturalny to cykl bezpłatnych wydarzeń działającego w Estradzie Rzeszowskiej Rzeszowskiego Inkubatora Kultury -  m.in. koncertów i projekcji filmowych na parkingu przy budynku Estrady (ul. Jagiellońska 24). W piątek o 20.00 zaplanowano "R’N’B DLA GOTHÓW. DRUM’N’BASS DLA WRAŻLIWCÓW", czyli koncert zespołu Bukowicz.

Letni Ogródek Kulturalny działa pełną parą. W tym sezonie stawia przede wszystkim na koncerty i plenerowe pokazy filmów. Tegoroczną odsłonę cyklu rozpoczęły koncert grupy Rozen oraz projekcja filmu "Tylko kochankowie przeżyją" w reż. Jima Jarmuscha, a teraz przyszedł czas na występ zespołu Bukowicz.

Muzyka Bukowicza to syntezatory, melodyjne wokale i basy oraz post-punkowe beaty i gitary, przede wszystkim gitary. Jak sami mówią o sobie tworzą: "R’N’B DLA GOTHÓW. DRUM’N’BASS DLA WRAŻLIWCÓW". Projekt został założony przez Jakuba Buczka w 2015 r. Wtedy ukazała się pierwsza EP “Możesz nawet tańczyć”. W 2018 r. pojawił się debiutancki album “Dyskomfort w głowie”, a po rozszerzeniu składu do trio zespół zagrał na wielu festiwalach m.in. AlterFest, Ars Cameralis, Ars Independent, Festiwalu Młodych Talentów, czy Dzielnica Brzmi Dobrze. Maj 2021 zaowocował EP "Madera". Najnowszym wydawnictwem zespołu jest singiel "Jak Muzeum Śląskie" z lutego 2022, który zapowiada „bardziej szorstki” kierunek nadchodzącej jesienią płyty.

Więcej o zespole:

FB: https://www.facebook.com/bukowicz

IG: https://www.instagram.com/bukowicz/

Info i grafika: UM Rzeszowa

Podziel się
Oceń

Komentarze