Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 11:16
RZESZÓW INFO
Reklama

Nowa droga połączy osiedla Kotuli i Staroniwę. Miasto podpisało umowę na inwestycję wartą ponad 8 mln zł

Podziel się
Oceń

Rzeszów rozpoczyna realizację kolejnej ważnej inwestycji drogowej. W piątek podpisano umowę z firmą Strabag na budowę nowego odcinka drogi, który połączy ul. Wołyńską z ul. Potokową, zapewniając wygodniejsze połączenie osiedli Kotuli i Staroniwa. Wartość inwestycji przekracza 8,1 mln zł.
Nowa droga połączy osiedla Kotuli i Staroniwę. Miasto podpisało umowę na inwestycję wartą ponad 8 mln zł

Autor: Grzegorz Bukała/UM Rzeszowa

 Jak przekazuje Biuro Prasowe UM Rzeszowa nowa droga będzie kontynuacją zakończonego w 2025 roku pierwszego etapu rozbudowy układu komunikacyjnego w tej części miasta. Łączny koszt obu inwestycji przekroczy 23 mln zł.
 

- Jest to inwestycja ważna dla miasta i przede wszystkim dwóch osiedli: Kotuli i Staroniwy. Dzięki niej zostaną one komfortowo połączone. Mieszkający tam Rzeszowianie otrzymają też alternatywny wyjazd ze swoich osiedli. Budowa drogi, która połączy ul. Potokową z Wołyńską jest kontynuacją zadania, które zakończyliśmy w 2025 r. Łączny koszt obu tych inwestycji to ponad 23 mln zł – podkreślił prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek

Siedem ofert, zwyciężył Strabag

Postępowanie przetargowe cieszyło się dużym zainteresowaniem – swoje propozycje złożyło siedem firm. Najkorzystniejszą ofertę przedstawił Strabag.

Marcin Michalewicz, dyrektor ds. finansowych rzeszowskiego oddziału firmy Strabag, zapowiedział, że wykonawca będzie dążył do wcześniejszego zakończenia robót.

- Oferta naszej firmy została wybrana jako najkorzystniejsza. Termin realizacji został wyznaczony na 21 miesięcy od dziś, czyli od dnia podpisania umowy. Deklarujemy jednak, że skończymy inwestycję w przyszłym roku. Jest to wyzwanie dla nas, ale myślę, że podołamy.

Szeroki zakres prac

W ramach inwestycji powstanie niemal 830-metrowy odcinek drogi o szerokości 7 metrów. Po lewej stronie zaplanowano chodnik, natomiast po prawej chodnik oraz drogę rowerową. Projekt obejmuje również budowę zatok autobusowych, oświetlenia ulicznego, przebudowę i budowę zjazdów oraz modernizację infrastruktury podziemnej.

Koszt realizacji zadania wynosi ponad 8,1 mln zł.

Kontynuacja inwestycji zakończonej w 2025 roku

Nowe połączenie drogowe stanowi drugi etap inwestycji zakończonej w maju 2025 roku. Wówczas wybudowano nowe odcinki ulic Wołyńskiej i Słoneczny Stok o łącznej długości ponad 800 metrów wraz z chodnikami, drogą rowerową, oświetleniem oraz kanalizacją i zbiornikiem retencyjnym.

Inwestycja poprawi komunikację w tej części miasta

- Wołyńska jest jedną z większych ulic na osiedlu realizowanym także przez spółdzielnię mieszkaniową „Projektant”. Bardzo się cieszymy z tej inwestycji, bo to połączenie pomoże w poprawie komunikacji, w sprawniejszych codziennych przejazdach mieszkańców do pracy i z pracy – zauważyła Monika Węgrzyn, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Projektant”

Na dodatkowe korzyści zwróciła uwagę Anna Woźniak-Kunicka, radna miasta Rzeszowa oraz radna osiedla Kotuli.

- Warto podkreślić, że ta nowa droga będzie miała także pozytywny wpływ na osiedle Przybyszówka.

Po podpisaniu umowy prezydent Konrad Fijołek rozmawiał z Moniką Węgrzyn oraz Anną Woźniak-Kunicką o kolejnych rozwiązaniach drogowych, które miasto planuje przygotować, aby jeszcze lepiej skomunikować dynamicznie rozwijające się osiedla Rzeszowa.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama